Olejek jaśminowy


Olejek jaśminowy

Jest naturalnym afrodyzjakiem, znajduje się w składzie słynnych perfum Chanel No 5 i jest uwielbiany przez aromaterapeutów. Olejek jaśminowy, bo właśnie o nim mowa, ma właściwości pielęgnacyjne i lecznicze, które sprawiły, że w wielu miejscach na świecie stosuje się go od setek lat. Dlaczego warto go stosować i w jakich przypadkach sprawdzi się najlepiej?

Olejek jaśminowy powstaje przez ekstrakcję kwiatów jaśminu. Dzięki tej metodzie zachowywane są w nim witaminy i cenne substancje mineralne. Jest to jeden z najdroższych olejów, ponieważ do uzyskania niewielkiej jego ilości potrzeba wielu kwiatów rośliny.

Z kosmetyków zawierających olejek jaśminowy skorzysta wiele typów skóry.

Bardzo dobrze sprawdzą się one zwłaszcza w przypadku cery suchej i wrażliwej. Skóra po ich zastosowaniu będzie wyglądała promiennie, odzyska blask, stanie się jędrniejsza, dzięki czemu będzie wyglądała po prostu młodziej. Olejek pobudza też odnowę komórek skóry i pomaga w wytwarzaniu się nowych. Ze względu na przeciwzapalne działanie cieszy się on popularnością wśród osób, które często borykają się ze stanami zapalnymi skóry i atopowym zapaleniem skóry.

Olejek jaśminowy w kosmetykach do pielęgnacji włosów.

Olejku jaśminowego warto szukać nie tylko w kremach i w innych kosmetykach do twarzy, ale też w kosmetykach do włosów. Z jednej strony wzmocni i zregeneruje on cebulki oraz ograniczy wypadanie włosów, z drugiej odbuduje włosy, wygładzi je i ochroni przed utratą wilgoci. Z pielęgnacji może też skorzystać skóra głowy, której problemem jest łupież czy podrażnienie.

Olejek jaśminowy i jego zastosowanie nie tylko w kosmetyce.

Tak naprawdę branża kosmetyczna to tylko jedna z wielu, które z sukcesem wykorzystują olejek jaśminowy. Jeszcze bardziej doceniany jest jego wpływ na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Warto też wspomnieć o działaniu wykrztuśnym, antyseptycznym, uspokajającym, przeciwdepresyjnym i rozluźniającym. Polecany jest on szczególnie kobietom, na różnych etapach życia. Dlaczego? Ponieważ reguluje gospodarkę hormonalną, chroni narządy rodne, ułatwia poród i wspomaga laktację.

Jak widać zastosowanie olejku jaśminowego jest bardzo szerokie. Jeśli nie mamy problemów skórnych czy zdrowotnych, w których mógłby pomóc to dobrze mieć go w domu chociażby ze względu na zapach. Jest wyjątkowy!

POLECANE PRODUKTY:

Aromatyczny olej do ciała Alona Shechter 100 ml


Może Cię też zainteresować:

Olejek geraniowy

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.