Jak myć włosy?


Jak powinna wyglądać pielęgnacja Twoich włosów?

Robimy to co najmniej kilka razy w miesiącu, często codziennie. Wydawać by się mogło, że po tylu powtórzeniach robimy wszystko idealnie i nic nie trzeba zmieniać. Jednak w rzeczywistości nie jest to tak proste, jak może się wydawać. Wiele szczegółów wpływa na kondycję włosów i na to, jak długo pozostaną świeże. Liczy się wszystko – jak często włosy myjemy, jak długo to robimy, jakich używamy kosmetyków i jaką metodą myjemy.

Jak w takim razie prawidłowo myć włosy?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak często powinnyśmy myć włosy. Wszystko zależy od ich potrzeb. Włosy szybko przetłuszczające się wymagają codziennego mycia, mniej problematycznym wystarczy mycie raz w tygodniu. Pamiętajmy o dokładnym wysuszeniu włosów, jeśli myjemy je wieczorem. Kiedy kładziemy się spać z mokrymi, łatwiej o uszkodzenia, ich połamanie i splątanie.

Czym myć włosy?

Najlepsze dla naszych włosów szampony nie zawierają SLS czy SLES i silikonów. Silikony bardzo obciążają włosy, przez co mogą one potrzebować częstszego mycia, z kolei skutkiem używania na skórę głowy detergentów jest zwiększona produkcja sebum. Zwracajmy uwagę na delikatny skład szamponów, zwłaszcza jeśli często myjemy włosy.

Inne metody mycia włosów.

Większość kobiet myje włosy szamponem i na tym kończy pielęgnację lub używa jeszcze odżywki. Warto wiedzieć, że są również inne metody, które mogą lepiej się sprawdzić na naszych włosach. Tradycyjne mycie szamponem można zmienić na metodę kubeczkową, która polega na mieszaniu szamponu w kubku z wodą i wylewaniu takiej mieszanki na włosy. Jest to nie tylko delikatniejsze, ale też oszczędne ze względu na mniejsze zużycie szamponu. Do innych metod należy stosowanie najpierw odżywki, a później szamponu. Tak myte włosy nie plączą się i są dobrze nawilżone. Część kobiet po odżywce i szamponie kolejny raz nakłada odżywkę, tym razem bardziej treściwą. Ta metoda jest bardzo chwalona, chociaż długo stosowana może przetłuszczać włosy. Właścicielki włosów kręconych mogą rozważyć zupełne zrezygnowanie z szamponu i zastąpienie go odżywką. Dzięki temu włosy nie puszą się i są wyjątkowo gładkie. Przy tej metodzie wystarczy oczyszczać włosy szamponem raz na dwa tygodnie.

Każda z nas marzy o pięknych włosach, a jak widać prowadzą do tego różne drogi. Trzeba znaleźć tę odpowiednią dla siebie i swojego rodzaju włosów, bo nie ma metody uniwersalnej. To, co jest idealne dla jednej z nas może zupełnie nie sprawdzić się u innej. Trzymanie się tradycyjnej, od lat stosowanej metody niekoniecznie jest dobre, bo może inna da nam dużo lepszy efekt? Warto eksperymentować!

POLECANE PRODUKTY ZNAJDZIECIE W DZIALE WŁOSY

 


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o włosy i skórę głowy?

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.