Jak dbać o włosy i skórę głowy?


Włosy to atrybut kobiecości i każda z nas na pewno stara się szczególnie dbać o ich wygląd. Chodzimy do fryzjera, podcinamy, farbujemy i pielęgnujemy. Ale ile z nas wie, że prawidłowa pielęgnacja włosów to nie tylko mycie szamponem co dwa dni? I że na wygląd włosów ma wpływ też kondycja skóry głowy?

Szampon, odżywka, maska do włosów – te kosmetyki ma w łazience każda z nas. Odpowiednio dobrane są bazą w pielęgnacji włosów. Dlaczego tak ważny jest ich odpowiedni dobór? Inne potrzeby mają włosy suche i puszące się, inne przetłuszczające, a jeszcze inne farbowane. Kupując kosmetyk dopasowany do rodzaju włosów dostarczymy im dokładnie tego, czego potrzebują.

Poza wspomnianą bazą w dbaniu o włosy pomogą nam różnego rodzaju olejki czy serum. Pierwsze z nich mogą służyć do zabezpieczania końcówek albo do pielęgnacji włosów na całej długości, jak na przykład odżywcza oliwka Lituph Nourishing. Zaś stosowane na mokre włosy serum odżywi je i utrzyma w dobrej kondycji. Polecamy zwłaszcza serum z olejem lnianym (link).

Mocne i lśniące włosy pozostaną w sferze marzeń, jeśli nie będziemy dbać też o skórę głowy. A ona kocha masaże! Nieważne, czy masz do tego odpowiedni przyrząd. Sam masaż palcami podczas mycia włosów szamponem może wiele zdziałać. W sklepach mamy też duży wybór wcierek czy masek, które pomogą nam pielęgnować skalp. Jeśli do tego będziemy chronić skórę głowy przed trudnymi warunkami atmosferycznymi (czapka zimą, kapelusz w słoneczne dni) pomożemy jej wyprodukować piękne włosy.

Nie możemy też zapomnieć, że na kondycję włosów ma wpływ nie tylko pielęgnacja zewnętrzna. Kosmetyki mają ogromne znaczenie, ale jeśli będziemy dbać również o odpowiednią dietę, suplementację i nawodnienie organizmu włosy odwdzięczą się nam jeszcze zdrowszym wyglądem. To co, zaczynamy?

POLECANE PRODUKTY (dla dorosłych oraz dla dzieci): SPRWDŹ

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.