Jak dbać o włosy i skórę głowy?


Jak dbać o włosy i skórę głowy?

Włosy to atrybut kobiecości i każda z nas na pewno stara się szczególnie dbać o ich wygląd. Chodzimy do fryzjera, podcinamy, farbujemy i pielęgnujemy. Ale ile z nas wie, że prawidłowa pielęgnacja włosów to nie tylko mycie szamponem co dwa dni? I że na wygląd włosów ma wpływ też kondycja skóry głowy?

Podstawowa pielęgnacja włosów

Szampon, odżywka, maska do włosów – te kosmetyki ma w łazience każda z nas. Odpowiednio dobrane są bazą w pielęgnacji włosów. Dlaczego tak ważny jest ich odpowiedni dobór? Inne potrzeby mają włosy suche i puszące się, inne przetłuszczające, a jeszcze inne farbowane. Kupując kosmetyk dopasowany do rodzaju włosów dostarczymy im dokładnie tego, czego potrzebują.

Pielęgnacja włosów – olejki i serum

Poza wspomnianą bazą w dbaniu o włosy pomogą nam różnego rodzaju olejki czy serum. Pierwsze z nich mogą służyć do zabezpieczania końcówek albo do pielęgnacji włosów na całej długości, jak na przykład odżywcza oliwka Lituph Nourishing. Zaś stosowane na mokre włosy serum odżywi je i utrzyma w dobrej kondycji. Polecamy zwłaszcza serum z olejem lnianym.

Pielęgnacja skóry głowy – masaże

Mocne i lśniące włosy pozostaną w sferze marzeń, jeśli nie będziemy dbać też o skórę głowy. A ona kocha masaże! Nieważne, czy masz do tego odpowiedni przyrząd. Sam masaż palcami podczas mycia włosów szamponem może wiele zdziałać. W sklepach mamy też duży wybór wcierek czy masek, które pomogą nam pielęgnować skalp. Jeśli do tego będziemy chronić skórę głowy przed trudnymi warunkami atmosferycznymi (czapka zimą, kapelusz w słoneczne dni) pomożemy jej wyprodukować piękne włosy.

Pielęgnacja włosów od wewnątrz

Nie możemy też zapomnieć, że na kondycję włosów ma wpływ nie tylko pielęgnacja zewnętrzna. Kosmetyki mają ogromne znaczenie, ale jeśli będziemy dbać również o odpowiednią dietę, suplementację i nawodnienie organizmu włosy odwdzięczą się nam jeszcze zdrowszym wyglądem. To co, zaczynamy?

POLECANE PRODUKTY:

Szczotka BIO do masażu głowy i mycia włosów biodegradowalna YEYE

Odżywcze serum do włosów z olejem lnianym Alona Shechter 250 ml

Odżywcza oliwka do włosów LITUPH Alona Shechter 250 ml


Może Cię też zainteresować:

Pielęgnacja ciała i włosów olejkiem arganowym

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.