Pielęgnacja delikatnej skóry dziecka


Dzieciństwo jest piękne!

Beztroska zabawa, szalone pomysły i niesamowite podróże (często dokonywane jedynie w wyobraźni). Nie ma czasu na zajmowanie się tak prozaicznymi sprawami, na które dorośli zwracają uwagę – „nie skacz po kałużach!, nie biegaj po błocie!, wstań z tej mokrej trawy!, nie bierz tej żabki do rąk!, po co ci te kamyczki?…”. Mówi się, że „brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko”, ale z perspektywy rodziców higiena jest niezbędna. Trudno się dziwić, skoro na skórze dzieci w ciągu dnia gromadzi się tyle bakterii. Mycie się jest niezbędne! Ale najmłodsi raczej nie przepadają za kąpielami i szorowaniem. Jak to zmienić? Dbałość o higienę przychodzi lepiej, gdy woda przestaje być wrogiem, chociaż nie pojawiają się niezliczone ilości bąbelków.

Kąpiel dla dziecka

Wystarczy wlać do wanny odpowiedni olejek, a sam jego zapach przyciągnie nawet największego przeciwnika toalety. Jednak na zapachu nie powinno się skończyć! Po co inwestować w różne kosmetyki, skoro można sięgnąć po mleczny kojący olejek? Kosmetyk nie tylko przyciągający delikatną wonią (dzieci nie przepadają za intensywnymi kwiatowymi zapachami), ale przede wszystkim czyści i koi skórę nawet po najbrudniejszych podwórkowych zabawach. Co więcej, jest to fantastyczny sposób na odarte kolana, przetarte łokcie i zadrapane dłonie! Olejek pomaga złagodzić i zmniejszyć uczucie pieczenia, a dodatkowo nie pozostawia na skórze tłustej powłoki.

Mycie rączek

Chociaż najmłodsi pokochają powyższe kąpiele, nie zapominajmy, że nie można cały czas siedzieć w wannie;) Niezwykle ważnym elementem dziecięcej higieny jest mycie rąk. Często zabawa zostaje przerwana, aby wzmocnić organizm jedzonkiem i wówczas nie ma czasu na kąpiel. Aby wziąć do łapek pyszną bułkę, zdrowy owoc, czy chociaż energetyzujący słodycz trzeba mieć czyste dłonie! W takim momencie warto sięgnąć po mydło w płynie, które nie tylko zmywa brud, ale także chroni skórę przed wysuszeniem. Naturalne składniki oraz gliceryna pozwalają nawilżyć ręce odpowiednio, co sprawia, że nie musisz się obawiać ich przesuszenia! Teraz można myć dłonie kilkanaście razy dziennie i nie odczuwać swędzenia skóry.

Codzienna higiena dziecka

Przekonanie dziecka do zwracania uwagi na codzienną higienę nie jest proste – przecież liczą się koledzy, gry, zabawy i szaleństwa. Jednak szybkie mycie rąk, czy wieczorna kąpiel wcale nie muszą być nieprzyjemne!


Może Cię też zainteresować:

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.