PH skóry


PH skóry

Żeby odpowiednio dbać o skórę i stosować właściwą pielęgnację warto zapoznać się z tematem ph. W reklamach kosmetyków często słyszymy o ph skóry. Co to właściwie jest i dlaczego tak ważne jest dbanie o jego poziom?

Ph skóry, czyli inaczej mówiąc jej odczyn, wpływa na jej wygląd i zdrowie. Wartość ph mówi o kwasowości bądź zasadowości płynu. Właściwe ph skóry mieści się w przedziale 3,5-5,5, a więc skóra ma odczyn kwaśny. Dzięki temu ma ona między innymi zdolność obrony przed drobnoustrojami. Cała nasza pielęgnacja powinna opierać się na przywracaniu skórze odpowiedniego ph i dbałości o równowagę kwasowo-zasadową.

Jakich kosmetyków używać, żeby dbać o lekko kwasowe ph naszej skóry?

Najważniejszy jest dobór żelu do twarzy i toniku. Produkt do mycia twarzy musi być zasadowy, aby rozpuścił i zmył wszystkie zanieczyszczenia, jednak kosmetyk o zbyt dużej zasadowości będzie przesuszał cerę, która broniąc się zwiększy produkcję sebum. Ze względu na tą zasadowość, każdy produkt myjący zmieni ph skóry, dlatego tak ważne jest stosowanie po każdym myciu toniku, który przywróci skórze właściwe ph. Nie możemy zapominać o jego stosowaniu, jeśli zależy nam na pięknej i zdrowej skórze.

Na dokładne ph skóry wpływ ma wiele czynników.

Niewiele z nas ma skórę, której ph wynosi dokładnie 5,5, co możemy usłyszeć w niektórych reklamach. Wartość ph zmienia się wraz z wiekiem, na przykład u noworodków jest ona wyjątkowo wysoka. Nikt z nas nie ma też skóry o tym samym ph na całym ciele. W niektórych miejscach jest ona bardziej kwasowa, w innych mniej. Udowodniono również, że na ph ma wpływ kolor skóry (ciemna skóra jest zazwyczaj bardziej kwasowa niż jasna).

Wartość ph ma wpływ na wygląd i kondycję skóry.

Skóra zbyt kwasowa produkuje więcej sebum, jest tłusta i ma skłonności do zmian trądzikowych. Skóra zasadowa jest z kolei bardzo sucha i pozbawiona ładnego, naturalnego koloru. Stosowanie zbyt silnych kosmetyków lub zapominanie o używaniu toniku może zaburzać właściwy odczyn skóry i mieć duży wpływ na jej wygląd.

Odpowiednio dobrane kosmetyki to nie tylko te z dobrym składem i bogate w ekstrakty roślinne. To również produkty, które pomagają dbać o odpowiednie ph skóry. Jeśli chcecie sprawdzić ph kosmetyków, których używacie jest na to bardzo prosty sposób – wystarczą papierki lakmusowe, które kupicie za grosze.

POLECANE PRODUKTY:

Tonik dla skóry wrażliwej z olejem Manuka Living Nature 100 ml

Tonik luksusowy z ekstraktem z zielonej herbaty DEOPROCE 260 ml


Może Cię też zainteresować:

Wpływ pH na stan skóry

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.