Skóra na basenie – jak o nią zadbać


Skóra na basenie – jak o nią zadbać?

Nie da się ukryć, że pływanie świetnie wpływa na sylwetkę, samopoczucie i zdrowie całego organizmu. Relaksuje, rozluźnia mięśnie i ujędrnia ciało. Jednak chlor i różne związki chemiczne zawarte w wodzie basenowej nie wpływają dobrze na kondycję naszej skóry, ponieważ pozbawiają ją warstwy ochronnej. Im częściej korzystamy z basenów tym większy możemy mieć problem z suchą i szorstką skórą. Jak temu zaradzić i jak zadbać o skórę po basenie?

Po pierwsze – prysznic.

Pamiętaj o tym, żeby bezpośrednio po kąpieli dokładnie umyć całe ciało żelem pod prysznic. Nie wychodź z basenu z myślą o tym, że zrobisz to w domu. Najlepiej oczyścić skórę jak najszybciej. Wybierz delikatny kosmetyk z dodatkiem olejków nawilżających.

Po drugie – nawilżanie skóry.

Po prysznicu użyj balsamu nawilżającego. Skóra po kontakcie z chlorem jest szorstka i ściągnięta. Nałożenie balsamu przyniesie Ci ulgę i ochroni skórę, która pozbawiona warstwy lipidowej jest bardziej narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Odbudowanie płaszcza lipidowego zajmuje skórze aż do 10 godzin!

Posiadaczki skóry alergicznej, atopowej czy bardzo wrażliwej przed wizytą na basenie powinny skonsultować się z dermatologiem, ponieważ nie przy każdym schorzeniu kontakt z chlorem jest polecany. Czasem wystarczy jednak odpowiednie zabezpieczenie skóry. Przeciwwskazaniem do kąpieli na pływalni są też niektóre zabiegi kosmetyczne. Nie powinnaś korzystać z basenu krótko po peelingach czy mikrodermabrazji.

Zawarty w wodzie chlor ma negatywny wpływ nie tylko na naszą skórę, ale też na włosy czy paznokcie.

O nie również warto zadbać. Paznokcie ochroni nałożenie na nie odżywki, a włosy zabezpieczysz odpowiednio dobranym czepkiem, pod który możesz nałożyć olej kokosowy. Pamiętaj, żeby po basenie umyć włosy szamponem i nałożyć na nie odżywkę. Wysuszenie włosów bezpośrednio po wyjściu z basenu, chociaż zaoszczędzi Ci kilka minut, nie wpłynie korzystnie na ich kondycję. Chlor może również podrażniać oczy, dlatego polecamy pływanie w okularach.

Wyprawy na basen to samo zdrowie. Twoje ciało i psychika na pewno na tym skorzystają. Żeby Twoja skóra nie była po takich wyjściach poszkodowana skorzystaj z kilku naszych wskazówek. Udanego relaksu!

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ

Może Cię też zainteresować:

Przesuszona skóra – jak o nią zadbać i czego unikać

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.