Solarium i jego wpływ na skórę


Polskie lato bywa kapryśne.

Niejedna miłośniczka czekoladowej karnacji nie mogąc doczekać się słońca skusi się więc od czasu do czasu na wizytę w solarium. Jaki wpływ solarium ma na naszą skórę i cały organizm i jak bezpiecznie korzystać z jego dobrodziejstw?

Jak pokazują statystyki, z solariów najczęściej korzystają kobiety chcące poprawić swój wygląd i poczuć się bardziej atrakcyjnie. Wizyta w takim miejscu jest nie tylko chwilowym relaksem, ale też nastraja pozytywnie na dłużej i poprawia samopoczucie. Dzieje się tak, ponieważ Światło jest bardzo ważne w naszym życiu. Jesienią i zimą często mamy go za mało, a jego niedobór może prowadzić do depresji. Solarium pomaga również w produkcji witaminy D, bardzo ważnej dla naszego organizmu, której wielu z nas brakuje.

Nieważne czy opalamy się na słońcu czy w solarium – powinniśmy opalać się bezpiecznie.

W solarium możemy powoli przyzwyczajać skórę do promieniowania, stopniowo zwiększając czas, jaki w nim spędzamy. Delikatnie przygotowana skóra nie dozna szoku, kiedy po zimowej przerwie wystawimy ją na ostre słońce czy wyjedziemy na wakacje po miesiącach unikania promieni słonecznych. Dużym plusem solarium jest możliwość dopasowania dawki promieniowania UV do naszej skóry. Nowoczesne salony oferują określenie fototypu skóry i w zależności od wyniku ustalają indywidualny program opalania. Warto wiedzieć, że skóra każdej z nas inaczej reaguje na promieniowanie i inne dawki są dla nas stosunkowo bezpieczne.

Warto pamiętać o kilku zasadach, aby opalanie w solarium było bezpieczne.

Czas spędzany w tym miejscu powinien być dobrany do naszego typu skóry, a pomiędzy seansami powinniśmy zachować odpowiednio długą przerwę. Ważna jest również ochrona oczu okularami ochronnymi i skóry profesjonalnymi kosmetykami. Nie można zapominać o zmyciu makijażu i oczyszczeniu skóry przed wejściem do solarium, aby uniknąć przebarwień skóry i reakcji alergicznych.

Opalanie w solarium ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli będziemy korzystały z niego rozsądnie i będziemy przestrzegały kilku zasad może nam ono przynieść wiele korzyści.

 


Może Cię też zainteresować:

Wpływ sauny na naszą urodę

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.