Worki pod oczami – jak sobie z nimi radzić


Worki pod oczami – jak sobie z nimi radzić?

Niejedna z nas zna ten problem, w końcu większość kobiet chociaż czasami boryka się z workami pod oczami. Mamy z nimi do czynienia zazwyczaj rano, ponieważ pozycja, w której śpimy powoduje zastój limfy pod powieką. Na ich powstawanie wpływa również mała ilość snu, duża ilość soli w diecie czy suche powietrze. Nieestetycznie wyglądające worki często możemy zmniejszyć, ale warto przede wszystkim poznać przyczynę ich powstawania.

Jakie są powody powstawania worków pod oczami?

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania worków pod oczami jest po prostu czas. Skóra pod oczami starzeje się, staje się wiotka i opada na dół.

Jak możemy je zniwelować?

Pomóc może masaż ujędrniający skórę i wzmacniający mięśnie twarzy. Ważny jest również sposób nakładania kosmetyków. Pamiętajmy, by nakładając krem pod oczy nie ciągnąć skóry w dół i na zewnątrz. W zniwelowaniu worków spowodowanych starzeniem się skóry wspomogą nas również kosmetyki zawierające arnikę i kofeinę. Sprawdzą się tu zarówno kremy pod oczy z tymi składnikami, jak i kremy do twarzy.

Sposobem na zniwelowanie worków są również zabiegi medycyny estetycznej. Chirurg w czasie zabiegu usuwa zalegający pod powiekami tłuszcz. Osoby borykające się z workami mogą także skorzystać z zabiegu mezoterapii, który poprawia krążenie limfy i elastyczność skóry.

Warto zapobiegać!

Łatwiejsze niż likwidowanie worków pod oczami jest zapobieganie ich powstawaniu. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć. I nie chodzi tu o dbanie wyłącznie o okolicę oczu, ale o cały organizm. Ogromny wpływ na skórę ma zarówno zdrowa dieta bogata w witaminy i minerały, jak i aktywność fizyczna.

Zlikwidowanie lub zmniejszenie worków pod oczami sprawia, że twarz wygląda młodziej, na czym z pewnością nam zależy. Należy jednak pamiętać, że worki pod oczami to nie zawsze efekt niewłaściwej pielęgnacji czy ciężkiej nocy. Czasami to po prostu uroda właścicielki. Wtedy kosmetyki mogą tylko częściowo poprawić wygląd skóry w okolicach oczu, ale worki tak naprawdę nigdy nie znikną, albo znikną tylko na chwilę. Może wtedy warto je zaakceptować, a może nawet polubić?

POLECANE PRODUKTY:

Hydrożelowe nawilżające płatki pod oczy z kwasem hialuronowym i proszkiem diamentowym Juno Cosmetics

Krem pod oczy na bazie E. G. F. i peptydów Deoproce 30 ml

Pielęgnacyjny krem pod oczy z zieloną herbatą Deoproce 30 ml


Może Cię też zainteresować:

Kurze łapki – jak się ich pozbyć

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.