Kurze łapki – jak się ich pozbyć


Kurze łapki – jak się ich pozbyć?

Dla jednych to pamiątka radosnych dni i częstego śmiania się od ucha do ucha, dla innych nielubiany dowód na to, że czas płynie nieubłaganie. Niezależnie od tego, czy lubimy nasze kurze łapki czy nie, zawsze możemy w taki sposób dbać o skórę, żeby je zminimalizować i nieco odmłodzić spojrzenie.

Czym właściwie są uroczo nazywane kurze łapki?

To po prostu zmarszczki, pojawiające się wokół oczu i po ich bokach. Zaliczane są do zmarszczek mimicznych, ponieważ najbardziej widoczne są kiedy się uśmiechamy. Ma je każdy z nas – niezależnie od wieku, płci czy kondycji skóry, z upływem lat stają się jednak głębsze i bardziej widoczne. Dzieje się tak ponieważ z wiekiem spada produkcja kolagenu, który zapewnia skórze gładkość i elastyczność.

Jak zapobiegać powstawaniu kurzych łapek?

Podstawowym sposobem na zapobieganie kurzym łapkom są kosmetyki pielęgnacyjne. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, szybko się wysusza, dlatego już w młodym wieku potrzebuje nawilżania. Z wiekiem jej potrzeby rosną i kosmetyki dla dojrzałych kobiet powinny również odżywiać skórę pod oczami i zawierać składniki przeciwzmarszczkowe. Na skórę wokół oczu można również stosować naturalne okłady. Mleko krowie i jajka zawierają aminokwasy, które wspomagają produkcję kolagenu. Mleko ma w sobie również cenne witaminy, a jajka magnez. Do okładów można wykorzystać także substancje roślinne, na przykład zieloną herbatę, która dotleni i rozjaśni skórę po oczami, czy olej kokosowy, który dobrze nawilża skórę i pomaga w przyswajaniu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (zawiera głównie witaminy A i E).

Masaż okolic oczu

Innym sposobem na zmniejszenie kurzych łapek jest masaż okolic oczu. Poprawia on ukrwienie skóry, dzięki czemu jest ona gładsza, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Masaż możemy wykonywać w trakcie nakładania kremu pod oczy. To tylko chwila, a może dać widoczny efekt!

Dodatkowe porady na piękny wygląd skóry wokół oczu

Nie zapominajmy, że na wygląd naszej skóry i widoczność zmarszczek ma wpływ ilość i jakość snu, a także dieta i ilość wypijanej codziennie wody. Dbanie o te kwestie i ochrona delikatnej skóry przed promieniowaniem UV są prostsze niż zabiegi medycyny estetycznej, które również pomogą zmniejszyć kurze łapki, ale nie są zbyt łaskawe dla naszego portfela.

Zmarszczki mimiczne to nie jest coś, czego możemy się pozbyć w stu procentach. Dbajmy o okolice oczu i starajmy się zmniejszyć kurze łapki, ale nie pozwólmy, żeby te dowody naszych emocji odbierały nam radość z życia!

POLECANE PRODUKTY:

Hydrożelowe przeciwzmarszczkowe płatki pod oczy z kolagenem i złotem

Pielęgnacyjny krem pod oczy z zieloną herbatą Deoproce 30 ml

Masażer okolic oczu – Belly Lady – przeciwzmarszczkowy


Może Cię też zainteresować:

Worki pod oczami – jak sobie z nimi radzić

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.