Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?


Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Męski kosmetyk to pojęcie względnie nowe. Jeszcze jakiś czas temu wszystkim panom wystarczył krem podebrany od ukochanej, mydło i niekoniecznie bieżąca woda. Te czasy nie do końca mamy za sobą – choć w drogeriach pojawiły się linie kremów dedykowanych specjalnie dla mężczyzn, zmusić któregoś, by przyznał się do ich używania, jest niemalże niemożliwe. Pomijając jednak tę drobną niedogodność, zastanówmy się, jakich kosmetyków powinien używać i czy może je ewentualnie podbierać z damskiej toaletki.

Męska skóra – czym się różni od kobiecej?

Skóra mężczyzn znacznie różni się od kobiecej, jest bardziej tłusta i grubsza, dlatego najbezpieczniejsze dla nich jest stosowanie kremów, balsamów i preparatów przeznaczonych specjalnie dla nich. Warto jednak dodać, że specjaliści są zgodni – używanie kobiecych kosmetyków na pewno panom nie zaszkodzi. Może po prostu nie pomóc. Jeśli jednak pomaga, a mężczyznom dodatkowo nie przeszkadzają preferowane przez kobiety kwiatowe zapachy – jak najbardziej mają przyzwolenie do korzystania z nich.

Po jakie więc kosmetyki powinni sięgać panowie?

Pomijając oczywiste żele pod prysznic, dezodoranty oraz wszelkie pianki do golenia, warto zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki po goleniu oraz żele do mycia twarzy, które złagodzą podrażnioną skórę i zneutralizują ewentualne rany.

Jak ma się sprawa z kremami przeciwzmarszczkowymi, którym opiera się cała masa mężczyzn? Skóra panów co prawda starzeje się wolniej od damskiej, pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj w wieku 40 roku życia, są jednak bardziej widoczne i głębsze od kobiecych. Dlatego stosowanie preparatów zapobiegających i spowalniających proces starzenia się, nie powinien być dla panów niczym wstydliwym. Na uwagę zasługuje zwłaszcza skóra w okolicy oczu.

Każdy z nas jest próżny na tyle, by dbać o swój wygląd, dlaczego więc ograniczać takie działania mając na uwadze przestarzałe stereotypy? Nad kosmetykami dla mężczyzn pracują wspaniali specjaliści, pomagając im w efekcie utrzymywać zdrowy i zadbany wygląd.


Może Cię też zainteresować:

Pielęgnacja skóry mężczyzn

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.