Piękne plecy – jak o nie zadbać?


Jak zadbać o plecy, aby wyglądały pięknie?

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim nadchodzą zwiewne sukienki i wycięte bluzki. Odsłaniamy więcej ciała, zadbajmy więc o to, żeby skóra dobrze wyglądała. Latem szczególnie eksponowane są plecy. Jak o nie zadbać, żeby odsłonięte wyglądały pięknie i estetycznie?

Skóra na plecach zwykle jest zasłonięta, dlatego często zapominamy o jej pielęgnacji. A to błąd!

Jeśli nie dbamy o nią na co dzień, trudno będzie poprawić jej wygląd godzinę przed wielkim wyjściem w wyciętej sukience. Podstawą dbania o skórę na plecach są peelingi. Śmiało możemy wybrać peeling gruboziarnisty, który skutecznie złuszczy martwy naskórek. Bardzo dobrze sprawdzi się też rękawica do peelingu i najnowszy hit – ręcznik peelingujący. Żeby zabieg taki przyniósł efekt ważna jest regularność. Powinnyśmy wykonywać go minimum raz w tygodniu.

Jak pielęgnować skórę na plecach ze zmianami trądzikowymi?

Wiele z nas ma problemy z trądzikiem i krostkami na plecach. Ważne jest, żeby nie rozdrapywać zmian i stosować odpowiednie kosmetyki przeciwzapalne. Uważajmy na zwykłe balsamy do ciała, które mogą pogorszyć wygląd zmienionej skóry. Świetnym wyborem będzie za to naturalny olejek manuka, który ma właściwości antybakteryjne, przyspiesza gojenie się skóry i zmniejsza zaczerwienienia.

Piękne plecy to nie tylko piękna skóra!

Na ich wygląd wpływa także aktywność fizyczna i odpowiednio dobrane ćwiczenia. Nie musimy wyciskać siódmych potów na siłowni, ale pamiętajmy o plecach, kiedy ćwiczymy inne części ciała. Zwykłe skręty tułowia czy tak zwany „koci grzbiet” mogą sprawić, że ta część ciała będzie wyglądała bardziej smukło. Wzmocnienie mięśni ma też inną zaletę – łatwiej wtedy o proste plecy!

Jak już wspomnieliśmy, przed wielkim wyjściem nie naprawimy kilkumiesięcznych zaniedbań w pielęgnacji skóry. Możemy za to sprawić, żeby skóra wydawała się gładsza i bardziej promienna. Wystarczy zastosować rozświetlający kosmetyk i skóra będzie wyglądać atrakcyjnie.

Warto pamiętać o dbaniu o plecy cały rok. Jeśli mamy coś w tym temacie na sumieniu zacznijmy nadrabiać zaległości już dziś. Do lata pozostało jeszcze trochę czasu, a żal nie zakładać potem tych pięknych, wyciętych na plecach sukienek.

POLECANE PRODUKTY:

Dwustronny pas do peelingu pleców Yeye

Rękawica do kąpieli i peelingu lniana Yeye

Aromatyczny olej do ciała Alona Shechter 100 ml


Może Cię też zainteresować:

Piękne nogi na lato

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.