Piękne nogi na lato


Piękne nogi na lato – jak o nie zadbać?

Dopiero co przyszły do nas pierwsze wiosenne dni, a na ulicach już zaczęły królować krótkie spódniczki i zwiewne sukienki. I tak zostanie zapewne do wczesnej jesieni. Jak zadbać o piękne nogi i nie wstydzić się ich odsłaniania? Mamy kilka rad, które zdążycie wykorzystać jeszcze przed latem.

Piękne nogi muśnięte słońcem!

Dla wielu z nas piękne nogi to nogi opalone. Nie bez powodu. Nogi muśnięte słońcem wyglądają smuklej i szczuplej. Jeśli nie zdążyłyście zażyć kąpieli słonecznej nie jest to problem! Piękny efekt można uzyskać nie tylko na słońcu czy w solarium, ale też stosując balsamy brązujące czy olejki nadające lekki połysk. Przed użyciem tego typu kosmetyków pamiętajmy o peelingu.

Zmorą wielu kobiet jest cellulit.

Na powstawanie skórki pomarańczowej ma wpływ dieta, aktywność fizyczna i układ hormonalny, ale wygląd ud możemy poprawić też za pomocą kosmetyków czy zabiegów. W stosowaniu kosmetyków antycellulitowych najważniejsza jest regularność i prawidłowe ich nakładanie. Producenci zalecają wykonywanie masażu w trakcie aplikacji, ponieważ jest on dużym sprzymierzeńcem w walce z pomarańczową skórką. Powinien on trwać co najmniej kilka minut i można do niego wykorzystać szorstką gąbkę, rękawicę czy specjalne urządzenie do masażu.

Najlepsze i najszybsze efekty dają zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych.

Należą do nich ultradźwięki, laser, body wrap, mezoterapia, masaż pompą próżniową czy endermologia. Ostatni z nich niestety jest bolesny. Polega na masażu wałkami, które zgniatają fałdy skóry. Na zupełnie czymś innym opiera się mezoterapia, czyli wstrzykiwanie preparatów napinających skórę. Na napięcie skóry równie dobrze działa laser, który zwiększa ilość kolagenu w skórze. Body wrap polega z kolei na nakładaniu na ciało preparatów, które pobudzają krążenie i owijaniu go folią.

Do lata zostało jeszcze trochę czasu, warto pomyśleć o nogach już teraz. O ile efekt opalonych nóg możemy uzyskać bardzo szybko, to o nogi gładkie od cellulitu musimy zadbać już teraz. Dieta, ćwiczenia i polecane przez nas zabiegi mogą sprawić, że w stroju kąpielowym czy szortach poczujecie się atrakcyjnie.

POLECANE PRODUKTY:

Rękawica do kąpieli i peelingu lniana Yeye

Mydło 100% naturalne ręcznie robione kawa i wanilia Yeye


Może Cię też zainteresować:

Piękne plecy – jak o nie zadbać?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.