Olejek z drzewa herbacianego


Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to ekstrakt z liści drzewa herbacianego, które występuje w Australii i Nowej Zelandii. Zawiera on ponad 90 związków o działaniu bakteriobójczym. Olejek ma żółtawy kolor i bardzo intensywny, charakterystyczny zapach. Jak możemy wykorzystać go w dbaniu o siebie?

Właściwości i zastosowanie olejku herbacianego

Właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze sprawiają, że olejek jest znany i ceniony szczególnie przez osoby borykające się z cerą trądzikową. Wykorzystywany jest w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej, ale można używać również czystego, nierozcieńczonego olejku, aplikując go na zmiany na skórze. Ułatwia gojenie wyprysków i zapobiega powstawaniu nowych, dzięki temu, że normalizuje pracę gruczołów łojowych i zwalcza bakterie beztlenowe, które są przyczyną tworzenia się wyprysków i zmian trądzikowych. Jednocześnie nie przesusza on skóry, jak wiele innych składników kosmetyków przeciwtrądzikowych, a dodatkowo działa na nią regenerująco.

Olejek stosowany jest nie tylko do twarzy, ale też do całego ciała i do włosów.

Zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy i zwalcza uporczywy łupież. Ułatwia pielęgnację stóp osobom z pocącymi się lub pękającymi stopami, leczy grzybicę stóp i zapobiega jej powstawaniu.

Olejek pomaga także w poważniejszych problemach skórnych i zdrowotnych. Już setki lat temu leczono nim rany i oparzenia. Dziś wykorzystuje się go między innymi na odleżyny, odmrożenia i trudno gojące się rany. Nie tylko zapobiega zakażeniom, ale też przyspiesza proces regeneracji. Warto wiedzieć, że produkt łagodzi swędzenie po ukąszeniach owadów i działa przeciwbólowo. Jako naturalny środek leczniczy stosowany jest w zwalczaniu infekcji, pomoże w leczeniu ospy czy opryszczki.

Ze względu na wyjątkowe właściwości olejek z drzewa herbacianego powinien się on znaleźć w każdym domu. Kosztuje zaledwie kilka złotych, znajdziemy go w każdej aptece, a może nas wybawić z niejednej opresji.

POLECANE PRODUKTY:

Balsam Mor i Levona do podrażnionej skóry Alona Shechter 50 ml

Olejek eteryczny BIO z drzewa herbacianego Galeo 10 ml


Może Cię też zainteresować:

Olejek rozmarynowy

4 komentarze

  • Trzeba uważać z olejkami eterycznymi i sprawdzić czy nie ma się na nie uczulenia. Mam nadzieję, że zdrówko wróciło. 🙂

  • Trzeba mieć nie równo pod sufitem by stosować Olejek z drzewa herbacianego wewnętrznie.
   Ostrzega, że olejek z drzewa herbacianego może być niebezpiecznie trujący w czasie krótszym niż 30 minut po połknięciu i zaleca natychmiastowe skontaktowanie się z Centrum Trucizn (1-800-222-1222) w przypadku spożycia.

   • Panie Robercie, nikt z nas w artykule nie wspomina o zażywaniu olejku z drzewa herbacianego. 🙂 Natomiast olejki jakie my oferujemy mają certyfikaty agriculture, zielony listek i EcoCert co oznacza, że są Bio i bardzo wysokiej jakości.
    Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy, że podzielił się Pan z nami swoją opinią i numerem do Centrum Trucizn. To jest bardzo ważne, aby w porę reagować na niepokojące objawy, gdyby ktoś przez przypadek zastosował olejek wewnętrznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.