Serum a inne kosmetyki


Serum a inne kosmetyki

Krąży wiele mitów o serum. Pora rozwiać wszelkie wątpliwości, ale aby to zrobić, trzeba odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie: co to w ogóle jest? Serum to kosmetyk, którego celem jest szybka i intensywna pielęgnacja. Dzięki silnie skoncentrowanym działaniu składników aktywnych zapewnia niemal natychmiastowe i trwałe efekty kuracji. Dzięki żelowej konsystencji szybko się wchłania. Ponadto trafia do głębszych warstw naskórka, ale nie zatyka porów. Jest kosmetykiem niemal idealnym, ale czy to oznacza, że nie potrzebujemy żadnego innego?

Jakie są rodzaje serum?

Serum w zależności od składu ma różne przeznaczenie. Najczęściej na rynku można znaleźć serum do twarzy – nawilżające, regenerujące, odżywcze, wyrównujące koloryt oraz przeciwzmarszczkowe. Warto wybierać te produkty, które dzięki unikalnej kompozycji składników czynnych mają działanie wielofunkcyjne. Doskonałym przykładem jest tutaj serum z serii Alona Shechter, które nie tylko ujędrnia i nawilża skórę, ale przede wszystkim, dzięki zawartości soli z Morza Martwego i ekstraktu z rumianku, leczy różne choroby skóry.

Ponieważ czasami nie tylko skóra twarzy potrzebuje ratunku, powstały całe serie produktów do pielęgnacji ciała. Ich głównym celem jest usuwanie niedoskonałości takich jak cellulit czy rozstępy oraz ujędrnianie. Co więcej, stworzone zostały także kosmetyki na bazie oleju lnianego przeznaczone do pielęgnacji włosów (serum do włosów), które intensywnie regenerują zniszczone kosmyki, nawilżają je i zapobiegają łamaniu końcówek.

Jak często należy stosować serum?

Serum jest fantastycznym kosmetykiem, ale nie można go stosować w długotrwałych kuracjach. Warto sięgać po niego kilka razy w roku, aby przywrócić skórze czy włosom zdrowy wygląd i promienny blask. Działa już od pierwszego użycia, a najlepsze efekty daje po kuracji 2– lub 3–tygodniowej. Podczas terapii serum do skóry należy jednak pamiętać o stosowaniu dodatkowo kremów z filtrem lub balsamów czy odżywek, gdyż serum nie chroni przed słońcem. Ponadto ich użycie pozwala na łatwą aplikację chociażby podkładu.

Niezaprzeczalnie serum zostało stworzone dla tych, którzy oczekują natychmiastowych efektów. Absolutnie nie zastąpi ono takich kosmetyków jak kremy czy balsamy, których używa się w codziennej pielęgnacji, ale ze względu na intensywność działania warto po nie sięgać! I chociaż dobre serum zazwyczaj nie jest tanim produktem, już po pierwszym użyciu można się przekonać, że widoczne efekty są warte każdej ceny!

POLECANE PRODUKTY:

Klasyczne serum anti-aging Alona Shechter 100 ml

Odżywcze serum do włosów z olejem lnianym Alona Shechter 250 ml


Może Cię też zainteresować:

Oliwka kosmetyczna

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.