SMOG – jak się zabezpieczyć i jak oczyszczać skórę


SMOG – jak się przed nim zabezpieczyć i jak oczyszczać skórę?

Jeszcze nie tak dawno myślano, że to problem wielkich miast. Teraz, dzięki coraz dokładniejszym pomiarom, wiadomo, że problem smogu dotyczy większości z nas. Nieważne, czy mieszkamy w dużym mieście, czy na wsi, na Śląsku, w Małopolsce czy w Polsce centralnej. Trudno przed nim uciec, a musimy wiedzieć, że wpływa on negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale też na skórę. Co robić, żeby zmniejszyć jego niekorzystny wpływ na nasz organizm?

Coraz częściej w sklepach i na ulicach możemy zobaczyć maski antysmogowe.

Są one wyposażone w specjalne filtry, które chronią układ oddechowy przed szkodliwym pyłem i sprawiają, że wdychamy go mniej. Dobrej jakości maska to wydatek, ale przy odpowiednio częstej wymianie filtra może ona nas chronić nawet w dziewięćdziesięciu procentach. Powinniśmy jej używać za każdym razem, kiedy normy jakości powietrza zostają przekroczone, a my musimy wyjść na zewnątrz.

Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu!

Może się wydawać, że nie wychodząc z domu w dni, kiedy zanieczyszczenie jest wyjątkowo duże możemy zapomnieć o problemie smogu. Ale to nieprawda. Powietrze w domach również jest zanieczyszczone, bo okna i drzwi nie blokują jego przepływu w stu procentach. Rozwiązaniem są oczyszczacze powietrza. Niestety nie jest to mały wydatek. Dobry oczyszczacz musi być dostosowany do powierzchni mieszkania i musi zawierać odpowiednie filtry. Kosztuje on od kilkuset do kilku tysięcy złotych, ale w znacznym stopniu poprawia jakość powietrza w domu.

Oczyszczanie skóry to podstawa!

Jeśli chcemy w tym trudnym czasie pomóc naszej skórze, pamiętajmy o dokładnym jej oczyszczeniu zaraz po przyjściu do domu. Nie widzimy tego, ale zanieczyszczenia z powietrza zbierają się na twarzy i zatykają pory. Żeby dokładnie oczyścić skórę możemy zrobić to dwuetapowo. Najpierw zmyjmy makijaż, na przykład olejkiem, potem umyjmy twarz żelem lub pianką. Po oczyszczeniu skóry nie zapominajmy o toniku, a przynajmniej dwa razy w tygodniu użyjmy dobranego do naszej cery peelingu.

W ostatnich latach problem smogu jest coraz szerzej omawiany. I bardzo dobrze! Przed znanym wrogiem w końcu łatwiej się bronić. Warto chronić zdrowie i skórę, żeby szkodliwe zanieczyszczenia miało na nią jak najmniejszy wpływ.

POLECANE PRODUKTY:

Olej hydrofilowy do twarzy i ciała Alona Shechter 250 ml

Żel do demakijażu Alona Shechter 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Jak się chronić przed koronawirusem?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.