Golenie u mężczyzn, a trądzik


Golenie, a trądzik

Posiadanie cery trądzikowej może wymagać dużo więcej uwagi, szczególnie u mężczyzn, którzy codziennie dbają o gładką twarz bez zarostu. Należy zachować przy tym szczególną ostrożność i dbać o czystość naszej skóry, aby nie zwiększyć tego uciążliwego problemu i czuć się komfortowo, zwłaszcza, jeżeli Twój styl życia wymaga golenia się każdego dnia.

Czy golenie twarzy zwiększa problemy z trądzikiem?

Wielu mężczyzn dostrzega zaostrzenie się zmian trądzikowych po goleniu, jednak to nie ono bezpośrednio je powoduje. Skóra, która jest podrażniona lub zmiany ropne zostaną rozdrapane przyczyniają się do rozprzestrzenienia się bakterii i nasilenia się trądziku na twarzy.

Występowanie trądziku spowodowane jest w momencie, gdy mieszki włosowe zostają zatkane z powodów hormonalnych, czy nadmiernego wydzielania się sebum. Jest to osobny problem, z którym warto udać się do dermatologa lub innego specjalisty, który pomoże rozwiązać go od środka i usunąć jego prawdziwą przyczynę.

Jak golić się mając skórę trądzikową – wskazówki

Golenie wydaje się być bardzo prostą czynnością, w końcu zdarza się nam to robić prawie codziennie. Wielu z nas robi to intuicyjnie, jednak jest kilka zasad, które mogą pozwolić robić to lepiej oraz zapobiec rozprzestrzenianiu się stanów zapalnych na twarzy oraz sprawić, że będzie idealnie gładka i zadbana.

Przed goleniem postaraj się nawilżyć swoją twarz oraz szyję. Żel do mycia twarzy lub delikatny scrub/peeling pozwoli rozgrzać skórę, oczyścić ją i zmiękczyć zarost, przygotowując go do zgolenia. Dużo łatwiej wykonać strzyżenie, gdy włosy ją miększe i bardziej podatne na golenie. Twarz warto umyć żelem, który oczyści również brodę z brudu i tłuszczu. Zadbaj o to, aby woda, którą myjesz twarz była ciepła. Jeżeli masz więcej czasu, przed goleniem weź dłuższy prysznic lub ciepłą kąpiel.

Przeznacz na golenie kilka minut więcej, aby wykonać je powoli i dokładnie. Używaj lekkich i delikatnych pociągnięć, omijając pęknięte obszary skóry. To maszynka powinna wykonywać całą pracę, a Ty powinieneś ją tylko nakierowywać. Maszynka do golenia powinna być zawsze ostra. Regularne przepłukiwanie jej wodą nie pozwoli na jej zatkanie się oraz dokładniejsze golenie.

Golisz się codziennie? Zamiast maszynki, zastanów się nad korzystaniem z brzytwy do golenia. Ten sposób wydaje się być nieco staromodny oraz bardziej uciążliwy, jednak pozwala na precyzyjne i do tego wielorazowe wykorzystanie jednego ostrza przez wiele lat. To bardzo przydatne, szczególnie w sytuacji, kiedy bywasz nieco zapominalski i Twoja jednorazówka nie jest zdolna do użycia, kiedy najbardziej jej potrzebujesz.

Po goleniu skóra może stać się bardzo wysuszona. Nałóż więc lekki krem nawilżający, aby zapobiec nadmiernemu wydzielaniu się sebum. Stosując się do regularnej pielęgnacji swojej skóry twarzy oraz odpowiedniego sposobu golenia, możesz uniknąć kolejnych mikrourazów i rozprzestrzenianiu się trądziku, co poskutkuje gładką i niepodrażnioną twarzą, dając Ci komfort każdego dnia.

 


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o męską twarz? Naturalna pielęgnacja dla mężczyzn. Kremy do twarzy dla mężczyzn, pielęgnacja twarzy u mężczyzny

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.