Jak zadbać o skórę po wakacjach?


Jak zadbać o skórę po wakacjach?

Wakacje minęły, a po nich zostały nam zdjęcia, wspomnienia i letnia opalenizna. Wraz ze zmianą sezonu zmieniają się wymagania naszej skóry. Po lecie jej kondycja jest inna niż w zimie. Jak odpowiednio o nią zadbać, jakie kosmetyki i zabiegi kosmetyczne mogą jej pomóc? Przedstawiamy krótki powakacyjny poradnik.

Skóra po wakacjach często jest pięknie przybrązowiona, ale niestety też zmęczona i przesuszona.

Idealnym pomysłem na to, aby jej pomóc są więc peelingi.

Systematyczne peelingi zregenerują skórę, przygotują ją na dalsze zabiegi i ułatwią wchłanianie dobroczynnych składników kosmetycznych. Jeśli skóra jest mocno opalona lepiej zrezygnować z mocnych, gruboziarnistych peelingów i wybierać te delikatniejsze albo peelingi enzymatyczne.

Kolejnym krokiem jest nawilżanie.

Po lecie jest ono niezwykle potrzebne skórze! Nie bójmy się stosować bardziej treściwych kosmetyków, które pomogą przywrócić skórze sprężystość. W roli kosmetyków nawilżających dobrze sprawdzą się nie tylko różnego rodzaju balsamy i masła, ale przede wszystkim oleje. Wmasowanie po peelingu olejku to najlepszy sposób na regenerację skóry po lecie. Intensywnie nawilżające działanie ma na przykład olej arganowy, który szybko się wchłania i nie zostawia tłustej powłoki. Dobrze zastosować go na noc i obudzić się z gładką i miękką skórą. Świetnie sprawdzi się też olej z awokado, zwłaszcza stosowany na twarz. A jeśli już o twarzy mowa to pamiętajmy, że niezbędne do szybkiej regeneracji cery są nawilżające i odżywiające maseczki, najlepiej zawierające olejki i inne naturalne składniki.

Dbanie o skórę po wakacjach to nie tylko odpowiednie zabiegi kosmetyczne, ale też odpowiednie odżywianie.

Nie możemy zapominać o tym, że ma ono ogromny wpływ na stan skóry i musimy dbać o nią również od środka. Jesienią pamiętajmy o spożywaniu dużej ilości dobrych olejów, zbóż i orzechów. Nie możemy też zapominać o regularnym piciu wody. Chociaż pragnienie nie przypomina nam już o tym tak często jak latem, to jednak woda jest dla naszego organizmu tak samo ważna przez cały rok.

Te kilka wskazówek sprawi, że skóra po lecie szybciej się zregeneruje i odwdzięczy się pięknym wyglądem. To, że będziemy ją teraz przykrywali kolejnymi warstwami ubrań nie oznacza, że nie warto zadbać o to, aby była jędrna i nawilżona. W końcu kolejne lato już niedługo!

POLECANE PRODUKTY:

Maska w płacie z witaminą C Grace Day 27 ml

Balsam do ciała z pudrem perłowym Alona Shechter 250 ml

Mydło z peelingiem do ciała Alona Shechter 400 ml


Może Cię też zainteresować:

Letnie niezbędniki do torebki

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.