12 porad dla zabieganych mam


12 porad dla zabieganych mam

Jak pogodzić bycie mamą na 100% z pielęgnacją? Bycie mamą to prawdziwe wyzwanie! Każda z nas wie, jak ciężko znaleźć czas dla siebie między opieką nad dziećmi, zawożeniem ich do szkoły, odrabianiem zadań czy organizacją zajęć poza lekcjami. Ale jak wiadomo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. A szczęśliwa mama to zadbana mama! Jak dbać o siebie nie zaniedbując przy tym obowiązków rodzicielskich?
1. Pomagaj dziecku w odrabianiu zadań z maseczką na twarzy. W czasie, kiedy Ty zajmujesz się dzieckiem, maseczka „pracuje”.
POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ
2. Gdy dzieci już śpią masz dużo obowiązków – posprzątanie w kuchni, przygotowanie się na kolejny dzień. Czy nie można tego robić z maską na włosach? Można!
3. Rano wstań 5 minut wcześniej. Tak, sen jest ważny, ale 5 minut Cię nie zbawi. A w tym czasie zdążysz umyć twarz, nałożyć krem i serum, a nawet podkład.
4. Nie polecamy malowania paznokci przy dzieciach, ale już suszenie ich w czasie rozmowy z nimi – dlaczego nie?
5. Żel do twarzy z peelingiem, płyn micelarny z tonikiem – ułatw sobie życie używając produktów 2w1 i 3w1.
6. Stosuj kremy, które szybko się wchłaniają. Po co czekać 10 minut na wchłonięcie się kremu do twarzy, kiedy każda minuta jest taka cenna?
7. Multitasking nie jest przereklamowany! Nakładanie balsamu do ciała i jednoczesny masaż przy ulubionym serialu czy zabawie z dzieckiem to jest to!
8. Dziadkowie kochają swoje wnuki, a wnuki kochają spędzać czas z dziadkami. Kiedy odwiedzą was dziadkowie pozwól im zająć się dziećmi, a Ty zrób coś dla siebie. Dziadkowie poradzą sobie z zadaniem domowym czy odebraniem dziecka ze szkoły.
9. Dobra organizacja w łazience. Nie ma nic gorszego niż przeszukiwanie rano w biegu wszystkich szuflad w poszukiwaniu kremu czy podkładu!
10. Dobry produkt do zmywania makijażu oszczędza Twój czas! Jeśli używasz kosmetyków wodoodpornych zwróć szczególną uwagę na dobry produkt do demakijażu. Po co się męczyć?
11. Ucz dzieci samodzielności! Pozwól im na samodzielne zrobienie zadania domowego, a Ty tylko je sprawdź.
12. Od czasu do czasu zarządź w domu Twój „dzień SPA”, a obowiązki przy dzieciach przekaż tacie.
I przede wszystkim – pobądź się wyrzutów sumienia, jeśli nie wszystko będzie idealnie! Nic się nie stanie kiedy raz na pół roku spóźnicie się na dodatkowy angielski czy zajęcia sportowe albo gdy dzieci do szkoły zawiezie przyjaciółka. Sfrustrowana mama to nie to, czego dzieci potrzebują najbardziej!

POLECANE PRODUKTY:

Zestaw dla mamy – Różowe szaleństwo Yeye

Podkład mineralny naturalny w płynie Pure Buff Living Nature

Żel do demakijażu Alona Shechter 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Relaks dla Mamy

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.