Jak dbać o dłonie zimą?


Jak dbać o dłonie zimą?

Wiatr, mróz, śnieg, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. To wszystko sprawia, że zima nie jest łaskawa dla skóry naszych dłoni. Jak zadbać o nie w tym trudnym okresie i nie dopuścić do przesuszenia i pękania? Podstawą w pielęgnacji dłoni jest krem. Latem wystarczy delikatny krem nawilżający, ale zimą postaw na bardziej odżywcze kosmetyki z bogatym składem. Krem powinnaś mieć zawsze przy sobie i stosować tak często, jak tego potrzebujesz – nawet kilkanaście razy w ciągu dnia.

Podstawowa pielęgnacja dłoni – czyli krem i maska.

Na noc możesz nałożyć na dłonie grubszą warstwę kremu i założyć bawełniane rękawiczki, które wzmocnią jego działanie i ochronią Twoją pościel przed zabrudzeniem. W ten sposób krem będzie działał dłużej i lepiej, a rano dłonie będą miękkie i nawilżone. Zamiast kremu możesz użyć również maski do rąk. Zwykle tego typu kosmetyki są bardziej skoncentrowane, mają lepszy skład i silniejsze działanie. Już pod kilku aplikacjach powinnaś zauważyć różnicę w kondycji skóry.

Jeśli Twoje dłonie są suche i zniszczone, a kremy sobie już z tym nie radzą, wypróbuj zabieg parafinowy. Możesz wykonać go w gabinecie kosmetycznym lub u siebie w domu, jeśli tylko masz odpowiedni sprzęt. Efekt zabiegu jest natychmiastowy – skóra jest gładka, odżywiona i nawilżona.

Zimą nie zapominaj o peelingu dłoni.

Skóra na naszym ciele wymaga regularnego złuszczania, ta na rękach również. Ten szybki zabieg zajmie Ci tylko kilka minut, a na pewno przyniesie oczekiwany efekt, jeśli tylko wykorzystasz do tego odpowiedni produkt kosmetyczny. Peeling stosowany raz na kilka dni wygładzi dłonie i sprawi, że kremy będą się lepiej wchłaniały.

Te zabiegi nie wymagają wiele czasu i uwagi, a dzięki nim kondycja dłoni z pewnością się poprawi. Jeśli dołączysz do nich noszenie rękawiczek nie będziesz się musiała ze wstydem chować rąk w kieszeniach wiosną. A ona przyjdzie szybciej niż myślisz!

POLECANE KREMY, KTÓRE POZWOLĄ CI ZADBAĆ O TWOJE DŁONIE ZIMĄ ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o skórę zimą?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.