Minimalizm w pielęgnacji – dlaczego warto wybierać sprawdzone produkty wysokiej jakości


Minimalizm w pielęgnacji

Dlaczego warto wybierać sprawdzone produkty wysokiej jakości

Minimalizm w pielęgnacji może wydawać się przeciwieństwem do obecnie panujących trendów, a jednak wśród bardziej świadomych konsumentów, zaczyna być coraz popularniejszy. Dlatego też w dzisiejszym artykule podzielę się z Tobą wiedzą na temat czym właściwie jest minimalizm w pielęgnacji oraz dlaczego warto decydować się na proste, ale sprawdzone rutyny pielęgnacyjne. Przeprowadzę Cię krok po kroku przez minimalistyczną pielęgnację twarzy. Z poniższego artykułu dowiesz się również po jakie sprawdzone kosmetyki warto sięgnąć i czemu właściwa inwestycja jest lepsza niż kilka tańszych wersji kosmetyku!

Minimalizm w pielęgnacji – co to takiego?

Minimalizm zyskuje zwolenników nie tych jeśli chodzi o pielęgnację, ale również ogólny styl życia. Ma to z pewnością związek z większą świadomością na temat ekologii i wpływu odpadów na otaczające nas środowisko.

Oprócz tego warto zauważyć, że jeśli chodzi o pielęgnację skóry więcej wcale nie znaczy lepiej. Często to właśnie duża ilość zbędnych kosmetyków powoduje, że skóra jest w złym stanie, czy nieatrakcyjnie wygląda. Niepotrzebne, sztuczne składniki, które zatykają pory i osłabiają barierę hydrolipidową skóry, mogą znacznie pogorszyć ogólną kondycję Twojej cery. Dlatego tak ważne jest ustalenie stałej i prostej rutyny pielęgnacyjnej. Ślepe podążanie za trendami, duża ilość kiepskich kosmetyków o słabej jakości – wszystko to nie przyniesie korzyści Twojej skórze, a wręcz może jej zaszkodzić! Dlatego poniżej przedstawiłam, specjalnie dla Ciebie, przykładową pielęgnację krok po kroku, która oparta jest na sprawdzonych produktach o wysokiej jakości. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie inspiracja!

Minimalistyczna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Minimalistyczna rutyna pielęgnacyjna powinna składać się z kilku niezbędnych etapów: oczyszczenia, tonizacji i nawilżenia. I to właśnie do tych procesów pomogę Ci dobrać odpowiednie, wysokiej jakości kosmetyki!

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była dokładnie oczyszczona powinnaś skorzystać z jednego kosmetyku na bazie oleju – jak np. olejku oczyszczającego do twarzy Fresh Pore Deep Deoproce. Oraz kolejnego na bazie wody – tutaj dobrym poleceniem jest pianka myjąca do twarzy wegańska Real Fresh Deoproce. Oba te produkty posiadają delikatny, naturalny i wegański skład. Dzięki czemu dokładnie oczyszczą Twoją skórę, nie podrażniając jej przy tym. Dwuetapowe oczyszczenie jest bardzo istotne, ponieważ pozwala Ci na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, czy resztek make-upu.

Następnym etapem jest często niedoceniana tonizacja. Przywraca ona skórze właściwe pH i jest niezbędna jeśli chodzi o zachowanie nienaruszonej bariery hydrolipidowej skóry! Tonik, który może stać się częścią Twojej minimalistycznej pielęgnacji to Natural Being, tonik w żelu z miodem Manuka (do każdej cery) marki Living Nature. Który posiada oczywiście naturalny, wysokiej jakości skład.

Szukając kremu, który dostatecznie nawilży Twoją skórę, dostarczając jej przy tym wielu składników aktywnych, powinnaś zwrócić uwagę na krem do twarzy od HelloEco z ekstraktem z malin, ruszczyku, nawłoci i mocznika.

Pielęgnacja ta sprawdzi się u Ciebie, niezależnie od typu cery jaki posiadasz!

Zalety minimalizmu w pielęgnacji

Oprócz korzyści dla środowiska, minimalizm w pielęgnacji ma również wiele, nieco mniej oczywistych, zalet! Dzięki temu, że korzystasz ze stałego zestawu kosmetyków, codziennie wykonując praktycznie takie same rytuały, jesteś w stanie określić, czy jakiś produkt Ci służy, czy też może jego działanie jest dla Ciebie niewystarczające lub szkodliwe. Gdy używasz wielu kosmetyków na raz, nie masz ustalonej stałej pielęgnacji, stwierdzenie, które produkty są korzystne i skuteczne dla Twojej skóry jest bardzo ciężkie, a wręcz niemożliwe.

Korzystanie z tych samych kosmetyków przez dłuższy okres czasu, jeśli tylko są one wysokiej jakości i dobrze dobrane do potrzeb Twojej skóry, pozytywnie wpływa również na ich działanie! Pamiętaj, że składniki aktywne potrzebują czasu, aby zadziałać! A jedno lub kilkurazowy kontakt ze skórą to za mało, aby w pełni docenić działanie produktu.

Warto tu również wspomnieć o oszczędności! Nawet jeśli decydujesz się na inwestycję w droższy, wyższej jakości kosmetyk, na przestrzeni czasu, koszt ten się zwraca. Zwłaszcza jeśli podliczysz ile realnie wydawałaś na wszystkie zbędne produkty pielęgnacyjne.

Czy minimalizm towarzyszy Twojej codziennej pielęgnacji? Mam nadzieję, że wskazówki i rady zawarte w tym artykule okażą się przydatne i inspirujące!

 


Może Cię też zainteresować:

Zero waste

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.