Peeling ciała – jak go wykonać poprawnie


Peeling ciała – jak go wykonać poprawnie?

Gładka, zdrowa skóra… Bez przebarwień, większych niedoskonałości, czy podskórnego cellulitu… Brzmi to jak marzenie każdej kobiety! Jeśli to jest i Twoje pragnienie, mam dla Ciebie dobrą wiadomość – wystarczą niewielkie zmiany w pielęgnacji, aby ten cel osiągnąć! Bardzo istotnym rytuałem, w walce o piękną i zadbaną skórę, jest peeling ciała. I to właśnie ten proces opisałam dla Ciebie poniżej! Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie jak regularny peeling wpływa na Twoją skórę? Jak poprawnie go wykonać? Oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat różnych metod peelingowania. Nie możesz przejść obok dzisiejszego artykułu obojętnie! Zapraszam do lektury!

Regularny peeling ciała, a korzyści dla Twojej skóry i organizmu

Korzyści wynikających z regularnego peelingowania ciała jest wiele, pamiętaj jednak, że wykonywanie go więcej niż dwa lub trzy razy tygodniowo, może przynieść negatywne skutki w postaci podrażnień!

Przede wszystkim, taki szorstki masaż ciała, złuszcza martwy naskórek, oraz wyrównuje niedoskonałości! Dzięki czemu skóra nabiera blasku oraz pozbawiona jest nieestetycznych przebarwień! Taki efekt zauważysz już po kilku pierwszych rytuałach. Jeśli peeling całego ciała, będzie elementem Twojej pielęgnacji przez dłuższy czas, możesz zauważyć skutki takie jak np. redukcja cellulitu! Poprawia on również krążenie oraz pobudza skórę do produkcji nowych komórek.

Peeling jest istotnym rytuałem pielęgnacyjnym, również ze względu na to, że przygotowuje on skórę pod kolejne zabiegi, ponieważ zwiększa łatwość wchłaniania się składników odżywczych!

Oczywiście, aby peeling przynosił jak najwięcej korzyści, musi być on poprawnie wykonany! Dlatego poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, opisującą jak powinien ten rytuał wyglądać!

Jak wykonać peeling ciała?

Sposób wykonania peelingu zależy w dużej mierze od tego, czym się posługujesz. Czy jest to rękawica lub ręcznik do peelingu? A może peeling ziarnisty lub enzymatyczny? Specjalnie dla Ciebie, opiszę ogólne zasady tego rytuału, a w dalszej części artykułu znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru metody peelingowania!

Na początku zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry całego ciała. Jeśli korzystasz z rękawicy lub ręcznika hammam, 5- minutowa kąpiel powinna zmiękczyć skórę, co pozytywnie wpłynie na przebieg reszty rytuału! Peeling ziarnisty powinnaś rozprowadzić po całym ciele, a następnie rozpocząć masaż okrężnymi ruchami. Natomiast w przypadku wcześniej wspomnianych akcesoriów, kieruj kuliste i łagodne ruchy dłoni od stóp w kierunku serca. Następnie opłucz ciało, osusz je i nałóż na skórę kojący balsam. Pamiętaj, że po wykonaniu peelingu jest ona bardzo wrażliwa! W trakcie masażu zwróć uwagę na to, czy nigdzie na ciele nie pojawiają się zaczerwienienia i podrażnienia. Peeling nie powinien być bolesny! Przed użyciem rękawicy, powinnaś ten produkt dokładnie zwilżyć, jednak możliwy jest tu również masaż na sucho, który jest niejako odpowiednikiem masażu szczotką, który również jest rytuałem peelingującym!

Różne metody peelingowania – jaką wybrać?

Jak wspomniałyśmy wyżej metod peelingowania jest wiele. Możesz użyć kosmetyków, takich jak np. mydło z peelingiem do ciała z naturalnymi składnikami i minerałami z Morza Martwego od Alona Shechter. Zawiera ono mikrokryształki, które zwiększają tarcie podczas mycia i usprawniają złuszczanie suchej skóry i martwych komórek. Mimo, że jest to peeling mechaniczny, jest on bardzo delikatny! Jeśli posiadasz wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę – to właśnie produkt dla Ciebie!

Do peelingu możesz użyć także wcześniej już wspomnianych akcesoriów, taki jak rękawica, ręcznik lub pas do peelingu i hammamu od Yeye! Różnią się one między sobą głównie sposobem użytkowania, natomiast jeśli chodzi o efekt uzyskany w wyniku korzystania z tych produktów jest on praktycznie identyczny. Jeśli masz trudności z peelingiem i masażem pleców – dwustronny pas do peelingu pleców od Yeye będzie produktem dla Ciebie. Rękawica jest bardzo poręczna, a wybór między nią, a ręcznikiem zależy w dużej mierze od Twoich preferencji!

Jeśli peeling całego ciała nie jest jeszcze stałym elementem Twojej pielęgnacji, pora to zmienić! Mam nadzieję, że wskazówki i rady zawarte powyżej okażą się dla Ciebie przydatne!

POLECANE PRODUKTY:

Mydło z peelingiem do ciała Alona Shechter 400 ml

Rękawica z włókien konopnych do peelingu Yeye

Dwustronny pas do peelingu pleców Yeye


Może Cię też zainteresować:

Scrub – dla zdrowia i urody

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.