Jak odpowiednio zrobić demakijaż?


Jak odpowiednio zrobić demakijaż?

Wykonujemy go codziennie. Często w pośpiechu i niedbale, w końcu po ciężkim dniu mamy prawo być zmęczone i marzyć o jak najszybszym położeniu się do łóżka. Tymczasem demakijaż jest podstawą pielęgnacji! Wykonany niestarannie i nieodpowiednimi kosmetykami może być przyczyną problemów ze skórą. Jak dokładnie i szybko zmyć makijaż i zanieczyszczenia, które zbierały się na twarzy przez cały dzień?

Demakijaż najlepiej zacząć od oczu.

Podczas zmywania cieni czy tuszu kosmetyki te mogą przenieść się na twarz. Jeśli demakijaż twarzy wykonamy po zmyciu oczu nie stanowi to problemu – w końcu po chwili je usuniemy. Jeśli używasz kosmetyków wodoodpornych postaw na płyn dwufazowy, który za sprawą zawartych w nim olejków delikatnie je rozpuści. Nasączony produktem wacik przyłóż do powieki i chwilę poczekaj. Dzięki temu tusz do rzęs łatwiej się zmyje i nie będziesz musiała pocierać okolicy oczu, która jest bardzo delikatna. Jeśli masz problem ze zmyciem eyelinera czy kredki, spróbuj użyć nasączonego w płynie dwufazowym patyczka do uszu.

Po dokładnym zmyciu makijażu z oczu możesz przejść do demakijażu twarzy.

Najpopularniejszymi produktami do tego przeznaczonymi są mleczka i płyny micelarne. To co wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Płyny micelarne będą zdecydowane lepsze dla osób, które nie przepadają za tłustą konsystencją mleczek. Demakijaż wykonuj tak długo, aż wacik będzie czysty, bez śladów podkładu. Po zmyciu makijażu mleczkiem lub płynem warto użyć żelu do twarzy odpowiedniego dla naszego typu cery. Przy każdym z etapów demakijażu twarzy pamiętaj o dokładnym umyciu trudno dostępnych miejsc, takich jak okolice nosa czy oczu.

Każdy demakijaż powinien zakończyć się użyciem toniku.

Produkt ten przywróci odpowiednie ph skóry i przygotuje ją na inne zabiegi pielęgnacyjne. Co kilka dni wykonaj też peeling, który złuszczy martwy naskórek i jeszcze lepiej oczyści cerę.

Pamiętaj o stosowaniu kosmetyków odpowiednich do Twojego typu skóry. Dzięki temu nie przesuszysz jej i nie podrażnisz. Daj sobie wieczorem kilka minut więcej i nie spiesz się wykonując demakijaż, a twarz szybko podziękuje Ci za to promiennym wyglądem.

POLECANE PRODUKTY DO DEMAKIJAŻU: SPRAWDŹ

 


Może Cię też zainteresować:

Oczyszczanie twarzy w 4 krokach

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.