Śródziemnomorski sekret młodości – oliwa z oliwek


Śródziemnomorski sekret młodości oliwa z oliwek

Każdy z nas słyszał o oliwie z oliwek, złotym, odmładzającym płynie. Jeden z najstarszych składników kosmetycznych wytworzył wokół siebie swoistą legendę. Kto jednak zna dokładnie jej odżywcze właściwości?

Początkowo oliwa z oliwek stanowiła nieodłączny element śródziemnomorskiej kuchni. Dopiero potem, kiedy odkryto bogatą zawartość witamin i minerałów, zaczęto stosować ją w przemyśle kosmetycznym. Jak się okazało – słusznie.

Jakie odżywcze właściwości, witaminy i minerały zawiera oliwa z oliwek?

Oliwki zawierają w sobie dużą, naturalną dawkę witamin B, C i E oraz fosfor, potas i żelazo. Mówi się jednak, że ich najcenniejszym składnikiem są nienasycone kwasy tłuszczowe, przyspieszające regenerację komórek, a co za tym idzie – odmładzające, redukujące zmarszczki i zapobiegające procesowi starzenia się skóry. Oprócz tego oliwa ma właściwości nawilżające i natłuszczające. Jej regularne używanie wzmocni odporność skóry, co w efekcie sprawi, że zapomnimy o suchości i podrażnieniach. Zimno, wiatr i upały nie będą stanowiły dla nas więcej problemu (jest naturalnym filtrem UV). Oliwka ukoi i zmiękczy, a zawarta w niej witamina F sprawi, że nasza skóra zatrzyma wodę, która jest jej tak bardzo potrzebna w walce ze szkodliwymi czynnikami środowiska.

Oliwa z oliwek w pielęgnacji cery trądzikowej

Wyjątkowe właściwości oliwy z oliwek uczynią naszą skórę gładką i delikatną, a także nadadzą jej zdrowy i promienisty wygląd. Śródziemnomorski eliksir, jak nazywają go niektórzy, sprawdza się też jako środek przeciwtrądzikowy. Wspomaga gojenie ran i wpływa neutralizująco na zapalenia skóry, takie jak np. łuszczyca.

Oliwa z oliwek jest jednym z najstarszych składników, który dostarczy naszej skórze i cerze wszelkie niezbędne do jej pielęgnacji witaminy oraz minerały i zapewni nam końskie zdrowie.

POLECANE PRODUKTY:

Mydło 100% naturalne ręcznie robione kolendra i rozmaryn Yeye

Mydło 100% naturalne ręcznie robione czekolada i róża Yeye

Mydło 100% naturalne ręcznie robione limonka i mięta Yeye


Może Cię też zainteresować:

Ośle mleko – antyczny składnik kremów

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.