Ośle mleko – antyczny składnik kremów


Ośle mleko – antyczny składnik kremów

Jak powszechnie wiadomo, ośle mleko stosowano w kosmetyce już w czasach starożytnych. Każdy z nas słyszał o królowej Egiptu – pięknej i owianej nutką tajemnicy Kleopatrze, która by zachować młodość i pielęgnować swoją urodę zażywała długich kąpieli w mleku. Poddani musieli ponoć dziennie wydoić dla swojej władczyni aż 700 oślic. Z kolei Poppea, żona Nerona, potrzebowała do swoich kąpieli tylko 500 oślic. Dlaczego ośle mleko miało i ma po dzień dzisiejszy zbawienny wpływ na naszą skórę? Przyjrzyjmy się tematowi bliżej.

Drogocenne składniki oślego mleka

Ośle mleko jest najbardziej zbliżone do mleka kobiet. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspierają absorpcję witamin, a także liczne proteiny oraz mikroelementy, spośród których warto wymienić fosfor, żelazo, cynk, wapń, potas, witaminę A, C i E. Sam kwas mlekowy lekko złuszcza skórę, dzięki czemu w efekcie nabiera ona gładkości i miękkości. Oprócz tego skóra staje się nawilżona, jaśniejsza i nabiera elastyczności. Ośle mleko powinno być jednak pełnotłuste. Wtedy najlepiej neutralizuje schorzenia, takie jak egzema lub łuszczyca oraz chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeśli martwisz się, że może Cię uczulić, przestań – ośle mleko jest jednym z najmniej alergizujących składników na świecie.

Kosmetyki z oślim mlekiem

Kosmetyki zawierające ośle mleko systematycznie stosowane czynią skórę jedwabiście gładką, zdrową i odżywioną. Ich długotrwałe użycie spowalnia proces starzenia się komórek oraz redukuje zmarszczki. Ośle mleko ujędrni naszą skórę, wygładzi ją i odpowiednio nawilży, a także sprawi, że stanie się delikatna jak nigdy przedtem.

POLECANE PRODUKTY:

Zestaw kosmetyków z bio oślim mlekiem BODY Galeo

Żel pod prysznic BIO z oślim mlekiem Galeo 250 ml

Krem do rąk BIO z oślim mlekiem Galeo 75 ml


Może Cię też zainteresować:

Śródziemnomorski sekret młodości – oliwa z oliwek

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.