Masło Shea źródłem zdrowej skóry


Masło Shea źródłem zdrowej skóry

Masło Shea – popularne, choć w kosmetyce używane stosunkowo od niedawna – wywodzi się ze środkowej i zachodniej Afryki. Uzyskiwane jest z nasion świętego i czczonego tam od tysięcy lat drzewa Masłosz Parka. Olej sprawdza się idealnie zarówno w kuchni, jak i w produkcji kosmetyków, ale nas z oczywistych powodów interesuje dzisiaj tylko jego zastosowanie w balsamach, maseczkach i kremach pielęgnujących naszą skórę.

Dlaczego afrykańskie kobiety zakochały się w maśle Shea? Odpowiedź jest prosta. Gorący klimat wysuszający ich ciała przestał stanowić dla nich problem, odkąd używają nawilżającego oleju. Wieść o zbawiennych dla skóry właściwościach masła Shea szybko rozniosła się na cały świat – dzisiaj olej z Masłosza stanowi bazę dla większości natłuszczających i odżywiających kosmetyków do ciała. Warto jednak pamiętać, że najlepsze właściwości odżywcze zachowuje masło nierafinowane.

Jakie właściwości posiada masło Shea?

Masło Shea regeneruje, nawilża i przyspiesza także gojenie ran (działa neutralizująco na alergie, wysypki i trądzik). Zawiera też witaminy A i E, odmładzające, zapobiegające procesowi starzenia się i chroniące skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska, takimi jak wiatr, mróz czy nadmierne upały. Sprawdza się też jako naturalny filtr przeciwsłoneczny.

Masło Shea zastosowanie w kosmetyce

Oczywiste zalety tego składnika sprawiły, że znalazł on w kosmetyce szerokie zastosowanie. Nie podrażnia i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Dlatego też obecny jest na rynku pod wieloma postaciami. Przeszukując półki sklepowe, znajdziemy kremy do twarzy, pod oczy, na trądzik, balsamy do ust i ciała, olejki do kąpieli, a także maseczki, odżywki i serum do włosów.

POLECANE PRODUKTY:

Krem do rąk chroni przed wysuszeniem Alona Shechter 50 ml

Krem wybielający do twarzy Alona Shechter 50 ml

Balsam Mor i Levona do podrażnionej skóry Alona Shechter 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Porównanie masła Shea & masła kokosowego

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.