Jak dbać o skórę latem w roku 2017


Jak dbać o skórę latem w roku 2017

Latem należy szczególnie dbać o pielęgnację skóry twarzy. Wysokie temperatury powodują, że buzia szybciej się poci, a co za tym idzie – traci cenną wilgoć. Podczas upałów całe ciało traci dziennie ok 1,5 litra wody, trzeba więc pomyśleć o dodatkowym nawadnianiu. Podstawą piękna w lecie –  tym razem nie mogę powiedzieć, że są to kosmetyki – jest woda. Powinno się jej pić dużo, aby uzupełniać wypocone braki.

Schemat pielęgnacji skóry latem

A kiedy już dostarczy się odpowiednią ilość H2O, można zwrócić jednak uwagę na pielęgnację skóry twarzy. W lecie najlepszym sposobem na zdrowo wyglądającą cerę będzie działanie według schematu: oczyść, nawilż, chroń.

Krok pierwszy – OCZYSZCZANIE

Podstawą kosmetyki podczas upałów będą żele oczyszczające o lekkiej konsystencji. Ale należy pamiętać, żeby nie myć buzi częściej, niż w ciągu całego roku, żeby nie zaburzyć jej równowagi. Ponadto do części oczyszczającej należy peeling. Ważnym jest, aby nie był zbyt mocny, żeby nie wnikał w skórę zbyt głęboko. Latem trzeba obchodzić  się z cerą wyjątkowo delikatnie. Niezbędne będą lekkie kremy stworzone na bazie wyciągów z owoców, zawierające witaminy A, B2 i E, które głęboko nawilżą, ale równocześnie zmatowią skórę w ciągu dnia. Warto zastanowić się nad specjalnymi kosmetykami regulującymi prace gruczołów łojowych.

Krok drugi – NAWILŻANIE

Najważniejszą częścią twarzy w tak słoneczne dni będą oczy. Promienie dostarczają skórze energii i witaminy D, ale równocześnie przyspieszają starzenie się skóry. Warto zatem zadbać o specjalną pielęgnację okolic oczu, np. kupując krem marki Deoproce, który nie tylko spowolni proces starzenia się skóry, ale także zmniejszy obrzęk powiek po przetańczonej nocy.

Krok trzeci – OCHRONA

Przechodząc do trzeciego kroku – ochrony, należy wspomnieć o kremach z filtrem. Są one niezbędnikiem w kosmetyczkach letnich bez względu na to, czy ktoś pracuje, czy pozostaje w domu. W tym miejscu szczególną uwagę muszą zwrócić osoby z cerą naczynkową, gdyż im szczególnie przyda się odpowiedni krem z filtrem.

Lato już jest! Nie czekaj na urlop – zadbaj o swoją buzię już dziś!

POLECANE PRODUKTY:

Pianka myjąca do twarzy wegańska Real Fresh Deoproce 210ml

Krem pod oczy na bazie E. G. F. i peptydów Deoproce 30 ml

Krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym SPF50 Deoproce 50g


Może Cię też zainteresować:

10 MUST HAVE NA LATO

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.