Droższe czy tańsze – jakie kremy są najlepsze dla skóry?


Droższe czy tańsze – jakie kremy są najlepsze dla skóry?

Wszystkim nam zależy na odpowiedniej pielęgnacji cery i spowolnieniu zmian, które przychodzą z czasem. Ilość kremów i różnorodność składników przyprawia o zawrót głowy i często nie wiemy jaki produkt wybrać. Jakie preparaty rzeczywiście poprawiają stan skóry i w jakim przedziale cenowym najlepiej ich szukać?

Dobry krem niekoniecznie musi kosztować majątek i czynić spustoszenie w portfelu.

Ale też nie spodziewajmy się cudów po kremach, które kosztują kilkanaście złotych. Dlaczego? Żeby kosmetyk pielęgnacyjny dobrze działał musi mieć odpowiedni skład. Olejki, naturalne ekstrakty i inne cenne składniki kosztują. Nie sztuka sprzedawać ładnie pachnącą bazę, która z wartościową pielęgnacją nie ma nic wspólnego. Dobry krem powinien kosztować około 100-200 złotych. To nie tak dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że korzystamy z niego dłuższy czas.

Musimy też zdawać sobie sprawę z tego, że na cenę droższego kremu mają wpływ nie tylko cenne składniki, ale też inne elementy, które powinny być dla nas ważne. Producentów tanich, drogeryjnych kremów nie stać na zaawansowaną technologię. Lepsza technologia związana jest też z drogimi badaniami, a przecież zależy nam, żeby krem, którego używamy był dobrze przebadany i miał skuteczne działanie. W końcu wyższej jakości krem to ładne opakowanie, przyjemny zapach i inne detale, które sprawiają, że korzystanie z kosmetyku jest wyjątkowo przyjemne.

Warto szukać kremów, które zawierają składniki mające udowodnione działanie.

Jest to na przykład witamina C, która rozjaśnia przebarwienia i neutralizuje działanie wolnych rodników. Przeciwstarzeniowo działa też koenzym Q10, który ma podobny wpływ na skórę. Witaminy A i E stymulują natomiast powstawanie kolagenu.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, ale za dobrej jakości skład trzeba też trochę zapłacić.

Nie warto przepłacać, ale nie powinnyśmy być też zbytnio oszczędne. Krem do twarzy to inwestycja w piękną skórę, a lepiej pomyśleć o niej zawczasu niż później szukać sposobów na naprawienie błędów w pielęgnacji.

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ

 


Może Cię też zainteresować:

Krem do twarzy – jak dobrać go do wieku?

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.