Jaki jest najlepszy ręcznik do sauny


Jaki jest najlepszy ręcznik do sauny?

Wybierając się do sauny powinniśmy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów! Jednym z nich z pewnością jest ręcznik. Ciężko wyobrazić sobie seans bez tego dodatku. Tutaj jednak pojawia się pytanie – czy wszystkie ręczniki będą odpowiednie do użycia w saunie? Jaki wybrać? Gdzie i dokładnie w jaki sposób korzystać z niego podczas wizyty w saunie? Na te i wiele więcej pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule!

Ręcznik w saunie – gdzie i jak z niego korzystać?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że podczas wizyty w saunie niezbędne będą co najmniej dwa, a nawet trzy ręczniki! Wszystko ze względu zarówno na komfort w trakcie seansu jak i higienę.

Jeden z ręczników będzie służył do przykrycia ławy. Musicie pamiętać, że według zasad poprawnego saunowania, żadna część ciała nie powinna dotykać drewna bezpośrednio. Ten wymóg został wprowadzony głównie ze względów higienicznych – w czasie wizyty w saunie pocimy się, a pot wraz z brudem może wsiąkać w drewnianą ławę. Nie możemy zapomnieć o plecach i stopach – dlatego też wybierając się do sauny musimy zdecydować się na spory ręcznik. Alternatywą są oczywiście dwa mniejsze – jeden, na którym usiądziemy i jeden, który umieścimy pod nogami.

Jak wiele z was z pewnością zdaje sobie sprawę, cykl saunowy wygląda następująco; sesja, ochłodzenie i odpoczynek. Nie możemy zapomnieć, że po zimnym prysznicu musimy się dokładnie wytrzeć i to właśnie dlatego, niezbędny nam będzie kolejny ręcznik.

Saunowanie nago to dla wielu, zwłaszcza na początku, duży dyskomfort. Dlatego dla tych osób poleca się zakup dodatkowego ręcznika, który będzie służył jako okrycie. Rzecz jasna istnieją alternatywy tego rozwiązania, o których wspomnimy później!

Ręcznik do sauny – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Decydując się na kupno ręcznika saunowego, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na rodzaj materiału z jakiego jest zrobiony. Pamiętajcie, że wszelkie sztuczne dodatki w ekstremalnych warunkach panujących w saunie, mogą zacząć wydzielać szkodliwe chemikalia – jest to jeden z powodów, dla których podczas seansu nie możemy nosić stroju kąpielowego.

Idealnym materiałem w tym wypadku jest bawełna, nie tylko posiada świetne właściwości chłonne, ale również bez przeszkód może być wykorzystywana podczas wizyty w saunie! Dlatego, wybierając się do saunarium, warto sięgnąć po produkty Yeye! Ręczniki tej firmy nie tylko są wykonane ze 100% bawełny, ale również występują w trzech różnych rozmiarach – możemy wybrać go zależnie od naszych potrzeb!

Należy wziąć pod uwagę, że ręcznik musimy dopasować również do rytuału w jakim będziemy brać udział. W przypadku łaźni tureckiej warto zaopatrzyć się w produkt taki jak ręcznik do peelingu i hammanu od Yeye – wykonany jest on z nieco innego materiału i posiada inną gramaturę. Wszystko to, aby zapewnić nam jak największy komfort podczas korzystania z łaźni tureckiej.

Tekstylia, które przydadzą się w saunie

Jak nadmieniłyśmy wyżej ręcznik może służyć jako forma okrycia, dla tych, którzy nie czują się komfortowo chodząc po saunie nago. Rozwiązanie to jednak ma kilka wad. Przede wszystkim ręcznik przez nas zawiązany może się zsunąć, nie daje on również pełnej swobody ruchów. Dlatego doskonałą alternatywą są tu stroje do sauny dla kobiet i spódnice męskie dla panów! Te produkty firmy Yeye powstały z najwyższej jakości, 100% bawełny, dzięki czemu skóra pod materiałem może swobodnie oddychać. Stroje i spódnice posiadają zapięcia oraz wiązania, dzięki czemu żaden gwałtowny ruch nie będzie przynosił ryzyka obnażenia! Dobrym rozwiązaniem jest również kilt i pareo – które mają wszyte zapięcia na rzep i także mogą być wykorzystywane zamiast ręcznika w celu okrycia! Nowością od Yeye są ręczniki typu Hammam, które są z naturalnej bawełny ale nieco cieńsze niż tradycyjne ręczniki. Ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.

Wszystkie produkty, o których wyżej wspomniałyśmy mogą być wykorzystane przez nas również w warunkach domowych lub hotelu! Jeśli poszukujecie idealnego ręcznika do sauny, mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne!

 

Polecane produkty znajdziecie w dziale: RĘCZNIKI I OKRYCIA DO SAUNY 

 


Może Cię też zainteresować:

Stroje do sauny – zdrową alternatywą dla ręcznika lub pareo

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.