Sauna a odchudzanie


Sauna, a odchudzanie

Na temat sauny krąży wiele mitów. Jednym z bardziej popularnych jest teoria, że sam pobyt w saunarium może przyczynić się do utraty wagi. Czy istnieje w tym ziarenko prawdy? Czy sauna może odchudzić? Jeśli ciekawi Cię ta tematyka zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

Utrata kilogramów w saunie

Niestety stwierdzenie, że sam pobyt w saunie pomoże w odchudzaniu jest fałszywe. Oczywiście po zważeniu się przed i po wyjściu z saunarium, możemy zauważyć różnicę, wynika ona jednak głównie z utraty wody, którą organizm wypocił, a nie ze spalenia tkanki tłuszczowej. Sauna bezpośrednio nie spowoduje stałej utraty wagi, jednak jest dobrym dodatkiem do odpowiednich ćwiczeń i diety, o czym wspomnimy później! Podsumowując, te kilogramy, które spalimy podczas seansu, wrócą w momencie, gdy nawodnimy nasz organizm.

Sauna wpływa pozytywnie na metabolizm

Tak jak już zaznaczyłyśmy wyżej, mit na temat odchudzania w saunie, ma w sobie ziarenko prawdy! Nie jest to jednak droga na skróty, o której wiele z nas marzy. Nie ma sposobu na stałą utratę wagi, która wymaga od nas tylko biernego siedzenia! Sauna jednak, oprócz tego, że wspomaga odporność wpływa również pozytywnie na nasz metabolizm. Co połączone z odpowiednią dietą i regularnymi ćwiczeniami może dać szokujące efekty!

Należy również zaznaczyć, że sauna wpływa na wygląd naszej skóry – ujędrnia ją i pomaga pozbyć się cellulitu, który posiada wiele osób, nawet z lekką nadwagą. Sesje saunowe sprzyjają odchudzaniu także w inny sposób – m.in. powodują, że mięśnie szybciej regenerują się po poprzednim treningu, a dzięki temu, wytrzymałość i kondycja zwiększają się. W ten sposób powoli jesteśmy w stanie zbudować rutynę, która doprowadzi nas do wymarzonej sylwetki! Zaznaczamy jednak, że korzystanie z sauny zaraz po treningu lub nawet w tym samym dniu jest niewskazane! Może prowadzić do omdleń i osłabnięć, gdyż wystawiamy nasz organizm na duży wysiłek, najpierw poprzez ćwiczenia, potem przez ekstremalne warunki panujące w saunie.

Jak wyciągnąć z seansu saunowego jak najwięcej korzyści?

Aby z seansu saunowego wyciągnąć jak najwięcej korzyści, musimy stosować się do kilku najważniejszych zasad panujących w saunie. Tyczy się to również tych, którzy marzą o pięknej sylwetce – realne zmiany będą zauważalne dopiero wtedy kiedy długość i częstotliwość seansów będzie odpowiednia!

Przede wszystkim, oczywiście powinniśmy pamiętać o naszym bezpieczeństwie! Przed wizytą w saunarium musimy upewnić się, że nie posiadamy żadnych przeciwwskazań. Tak jak wcześniej wspomniałyśmy, wprowadzając saunę do naszej rutyny musimy wziąć pod uwagę treningi na siłowni i większy wysiłek, który czeka nas w ciągu tygodnia – gdyż w przeciwnym razie możemy narazić się na niebezpieczeństwo.

Optymalnie podczas pobytu w saunie powinniśmy trzymać się cyklu: seans, schłodzenie ciała, odpoczynek. I powtarzać go 2 lub 3 razy podczas jednej wizyty. Są osoby, które z saun korzystają codziennie jednak my zalecamy jeden lub dwa seanse w tygodniu – zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z saunami.

Jeśli jesteście fanami siłowni i szukacie sposobu na zwiększenie swojej efektywności i polepszenie metabolizmu, sauna jest właśnie dla was! Mamy nadzieję, że nasze rady odnośnie odchudzania okażą się pomocne!

POLECANE PRODUKTY:

Koreański ręcznik do peelingu YEYE

Rękawica do kąpieli i peelingu lniana Yeye

Silikonowy lodowy masażer do twarzy i ciała Yeye


Może Cię też zainteresować:

Czy sauna pomaga na bezsenność?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.