Jak dbać o cerę naczynkową?


Cera naczynkowa i jej sekrety

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa? Na pewno niejedna z was się z nią spotkała. A być może same jesteście jej posiadaczkami?

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Cera naczynkowa to nic innego jak płytko unaczyniona skóra, której cechą charakterystyczną są mało elastyczne naczynia krwionośne. Skóra na twarzy jest wtedy cienka i niezwykle wrażliwa. Do tego stopnia, że możemy zaobserwować tworzenie się pod nią tzw. „pajączków”, „czerwonych niteczek” – czyli teleangiektazji. Na takiej cerze rumieniec (który swojego czasu uchodził za okaz zdrowia i piękna) wywołany emocjami, alkoholem, wysiłkiem fizycznym lub temperaturą, nie tylko pojawia się zbyt często, ale dodatkowo nie chce zniknąć. Zaczerwienienie występuje w okolicy nosa i policzków.

Cera naczynkowa a wiek

Na domiar złego specjaliści są zgodni – wraz z wiekiem jest coraz gorzej, a teleangiektazja wzmaga się. To z kolei nieuchronnie prowadzi do trądziku różowatego, którego trudno się pozbyć. Warto więc odpowiednio zadbać o swoją skórę, traktować ją delikatnie i uchronić przed chorobą.

Jak zadbać o cerę naczynkową?

Osoby mające cerę naczynkową powinny unikać mycia twarzy w gorącej wodzie oraz wody chlorowanej. Wystawianie się na promieniowanie UV także nie jest dobrym pomysłem. Trzeba chronić skórę przed szkodliwymi działaniami środowiska – unikać mrozów, wiatrów oraz gwałtownym wahań temperatury. Do kosza powinny trafić wszystkie kosmetyki zawierające alkohol, miętę oraz inne drażniące składniki, a także peelingi gruboziarniste i środki pieniące.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga codziennej pielęgnacji – mleczko oraz tonik mają więc stałe miejsce w łazience osób z cerą wrażliwą. Warto także zaopatrzyć się w kosmetyki zawierające algi morskie, krwawnik, nagietek, kasztanowiec, związki krzemu oraz miłorząb japoński. Wszystkie te składniki wpływają na skórę łagodząco, uelastyczniają ją oraz wzmacniają naczynka krwionośne. Odpowiednia dieta oraz pielęgnacja sprawi, że cera naczynkowa nie będzie stanowiła problemu w przyszłości.

POLECANE PRODUKTY:

Hydrożelowe płatki pod oczy z kwasem hialuronowym Grace Day 90 g

Krem probiotyczny, regenerujący Active Healing Deoproce 100g

Maska w płacie z wyciągiem z aloesu Grace Day 27 ml


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o cerę mieszaną?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.