Błędy w pielęgnacji skóry


Błędy w pielęgnacji skóry

Każda z nas chce zadbać o stan swojej skóry jak najlepiej i co dzień staramy się stosować odpowiednią pielęgnację, dobierać właściwe kosmetyki i zabiegi. Często zdarza się jednak, że nieświadomie popełniamy błędy, które nie tylko nie pomagają nam w dbaniu o siebie, ale wręcz przeszkadzają.

Jak ich unikać i na co zwracać szczególną uwagę podczas codziennej pielęgnacji?

Najczęstsze błędy związane są z rodzajem stosowanych kosmetyków. Nie powinnyśmy ani cały czas korzystać z tych samych kosmetyków, ani też używać kosmetyków innych osób. Pierwszy problem wiąże się ze zmianą potrzeb skóry. Potrzebuje ona innych kosmetyków, ponieważ zmieniają się jej potrzeby, zmienia się jej wiek i stan, a w końcu zmieniają się pory roku. Nawet idealny ulubiony kosmetyk może się nie sprawdzać kiedy jest stosowany na okrągło. Pożyczanie kosmetyków od siostry czy koleżanki również mija się z celem, ponieważ to co sprawdziło się u jednej z nas, niekoniecznie pomoże drugiej. Musimy pamiętać, aby kosmetyki były dobrane odpowiednio do rodzaju cery i jej potrzeb w danym momencie. Poza tym używanie tych samych kosmetyków, nie ważne czy to krem czy kosmetyk do makijażu, przez różne osoby jest po prostu niehigieniczne.

Jakie są inne błędy związane z korzystaniem z kosmetyków?

Niewłaściwe jest zarówno stosowanie zbyt wielu kosmetyków na raz, jak i zbyt duży minimalizm. Nie powinniśmy zapominać o kremie pod oczy i o kremie z filtrem, który będzie chronił skórę przed promieniowaniem. Taki krem warto stosować nie tylko latem, ale przez cały rok. W końcu cały czas nasza skóra jest narażona na promienie UV. Ważne jest również nakładanie kosmetyków w odpowiedniej kolejności. Zaczynajmy od lekkich produktów, a kończmy na tych o najcięższej konsystencji.

Na koniec pozostawiliśmy grzech najcięższego kalibru – spanie w makijażu.

To coś co nigdy nie powinno nam się zdarzyć! Nawet jednorazowe położenie się spać w makijażu może mieć fatalne skutki dla naszej skóry. Nie tylko nie będzie ona mogła się zregenerować, ale przyczynimy się tym samym do zatkania porów, a nawet uczulenia.

Wyeliminowanie tych kilku błędów może bardzo szybko przełożyć się na poprawę stanu naszej cery. Jeśli dodamy do tego od czasu do czasu wizytę u kosmetyczki i profesjonalny zabieg możemy się zdziwić jak dobrze może wyglądać nasza skóra!


Może Cię też zainteresować:

Błędy w pielęgnacji twarzy

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.