Skuteczne nawilżanie twarzy latem


Skuteczne nawilżanie twarzy latem

Lato nie jest łatwym czasem dla naszej skóry. Wysoka temperatura, palące słońce i zmienna wilgotność mają duży wpływ na kondycję szczególnie skóry twarzy. Do tego często dochodzą zmiany w pielęgnacji skóry na wakacjach. To wszystko sprawia, że jest ona wysuszona, mało elastyczna i szybciej się starzeje. Jak nawilżyć skórę latem, żeby efekt nie był chwilowy?

Jakie kosmetyki latem?

Latem, tak jak o każdej porze roku, używajmy kosmetyków nawilżających tak często, jak często potrzebuje tego nasza skóra. Ponieważ produkty, których zwykle używamy mogą nie radzić sobie wystarczająco z suchą skórą, polecamy olejki. Wbrew obiegowej opinii olejki nakładane na twarz wcale jej nie przetłuszczą. Nawilżą za to spragnioną skórę na dłużej, ponieważ mają silniejsze działanie. Ważne jest zwracanie uwagi na skład olejków. Polecamy stosowanie tych jak najbardziej naturalnych.

Dieta a nawilżenie skóry

Kosmetyki nawilżające to jednak nie wszystko. Ogromny wpływ na kondycję skóry, w tym na jej nawilżenie, ma nasza codzienna dieta. Latem wyjątkowo ważne jest picie dużej ilości płynów, najlepiej wody. Bez tego nawet najlepsze kosmetyki nie będą w stanie właściwie jej nawodnić. Wodę można wzbogacić olejem lnianym, można też pić napar z siemienia lnianego, które dobrze zatrzymuje wilgoć w skórze. Dużo wody zawierają owoce i warzywa, których w sezonie letnim mamy ogromny wybór. Korzystajmy więc z tych dobrodziejstw ile się da!

Demakijaż latem

Latem szczególnie przykładajmy się do demakijażu. Na spoconej skórze twarzy osiada więcej kurzu i zanieczyszczeń i niedokładne oczyszczenie sprawi, że kosmetyki nawilżające nie będą miały szansy właściwie zadziałać. Pamiętajmy, że duży wpływ na wysuszanie skóry ma klimatyzacja, dlatego unikajmy jej jeśli tylko możemy.

Dla większości z nas lato to piękny okres, ale cera ma wtedy szczególne wymagania. Zadbajmy o jej nawilżenie jak tylko możemy, zarówno na zewnątrz, jak i od środka, a jeśli poczujemy, że to dalej za mało, skorzystajmy z domowej maseczki, na przykład z awokado lub ogórka.

 


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o skórę latem w roku 2018

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.