Jak dobrać krem przeciwsłoneczny?


Jak dobrać krem przeciwsłoneczny?

Ach w końcu nadeszła wiosna! Temperatury wciąż rosną, a w głowach już kwitną wakacyjne scenerie. Mimo że te wiosenne promienie słońca są tak przyjemne, nie możemy zapomnieć o ich wpływie na naszą cerę i skórę twarzy. Jedyną obroną jaką dysponujemy przed promieniowaniem UV stanowią kremy przeciwsłoneczne z filtrem. Pozostaje dylemat jaki będzie odpowiedni? Co do ciała a co do twarzy? Co czeka nas jeśli regularnie nie będziemy stosować kremu z filtrem?

Promieniowanie UV na skórę – dlaczego powinniśmy się go wystrzegać?

Jeśli chodzi o opaleniznę, jest ona uważana zdecydowanie za atut. Zanim jednak zdecydujemy się wyjść na działkę, czy balkon bez ochrony, aby się trochę poopalać, powinniśmy poznać bezpośrednie skutki jakie słońce ma na naszą skórę.

Przede wszystkim promieniowanie UV, które dociera do ziemi możemy podzielić na dwie kategorie:

  • UVA
  • UVB

Promieniowanie UVA dociera do skóry właściwej, i to właśnie ono jest głównie odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Co więcej jest to promieniowanie o którym rzadko się mówi, a dosięga nas ono zarówno zza chmur, czy przez okna. A jego natężenie nie zmienia się zależnie od pory dnia czy pory roku. Promieniowanie to przyspiesza starzenie ponieważ nadwyręża barierę ochronną skóry, oraz degraduje kolagen i elastynę, co jest bezpośrednim czynnikiem pojawiania się nowych zmarszczek. Jeśli chodzi o ochronę przed tym promieniowaniem, dowiecie się o niej więcej w dalszej części artykułu.

Promieniowanie UVB wpływa głównie na naskórek. To właśnie ono jest czynnikiem wywołującym opaleniznę, czy poparzenia słoneczne. Zanim również kryją się nowotwory zmian skórnych.

Dużo wspominałyśmy o negatywach, nie oznacza to jednak że mamy całkowicie obawiać się słońca! Jest nam ono niezbędne nie tylko ze względu na wpływ na samopoczucie, ale też chociażby na syntezę, niezbędnej dla nas, witaminy D.

Znamy już skutki nadmiernego wystawiania się na słońce. Teraz pozostaje pytanie jak się przed tym promieniowaniem chronić?

Jak dobrać krem z filtrem do naszej cery?

Aby chronić się przed promieniowaniem UV musimy dobrać dla naszej skóry odpowiedni krem i aplikować go regularnie, przed wyjściem na zewnątrz. Dzięki temu, że znamy już typy promieniowania, z pewnością zdajemy sobie sprawę, że krem z filtrem powinniśmy stosować cały rok, a nie jedynie gdy się ociepla.

Najczęściej kremy wybieramy na podstawie procentów SPF. Co to takiego? W skrócie jest to wskaźnik, ukazujący nam poziom ochrony przed promieniowaniem UVB. Jeśli chodzi o UVA przyjmuje się, że wynosi ono około 1/3 tej ochrony, gdyż z reguły nie jest ona podawana na etykietach kosmetyków.

Jeśli chodzi o kremy do twarzy uważa się, że najlepsze są te z SPF równym 50. Nieprawdą jest, że przy takich wymiarach nie uzyskamy opalenizny. Będzie ona co prawda nieco mniejsza, ale zdecydowanie bezpieczniejsza! Z naszej strony możemy wam polecić krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym od firmy Deoproce. Ma on ochronę SPF 50, a także PA+++ co wskazuję na wysoką ochronę również przed promieniowaniem UVA. Krem ten nawilża odwodnioną i przesuszoną słońcem skórę. Co ważne, sprawdzi się nie tylko na twarzy, ale również na powierzchni całego ciała. Posiada lekką, żelową konsystencję która łatwo się wchłania. A także składniki najwyższej jakości o skutecznym działaniu.

Krem na ciało, a karnacja.

Uzgodniliśmy już, że niezależnie od rodzaju cery, na twarz powinniśmy stosować filtry SPF 50, gdyż skóra w tej okolicy jest bardzo wrażliwa, najwcześniej widać po niej oznaki starzenia się. To samo tyczy się szyi i dekoltu.  Jednak jeśli marzy nam się większa opalenizna, i mamy ciemną karnację, na całe ciało nie musimy stosować tak wysokich filtrów. Wiadomo, że jeżeli posiadamy jasną skórę, skłonną do poparzeń, bez kremów z najwyższym SPF nie powinniśmy wychodzić z domu. Lecz w przypadku ciemniejszej skóry, zawierającej więcej melatoniny, gdzie niebezpieczeństwo powstania rumieni jest mniejsze, śmiało możemy próbować SPF 30, a nawet 15.

Świadomość dotycząca wpływu promieniowania UV na skórę, na szczęście rośnie z dnia na dzień.
A wy? Stosujecie już na co dzień kremy z filtrem?

POLECANE PRODUKTY:

Krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym SPF50 Deoproce 50g

Może Cię też zainteresować:

Naturalne filtry przeciw promieniom słonecznym

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.