Jak zlikwidować rozstępy – kosmetyki i domowa pielęgnacja, które zdziałają cuda


Jak zlikwidować rozstępy?

Rozstępy potrafią przysporzyć nam wiele wstydu i wpłynąć na naszą samoocenę. To bardzo popularny problem, występujący zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jak możemy im zapobiegać w naturalny sposób i czy to w ogóle możliwe?

Czym są rozstępy?

To mechaniczne uszkodzenia skóry w postaci podłużnych. Powstają w wyniku szybkiego przybrania na wadze lub wyraźnej zmianie kształtu sylwetki. Może zdarzyć się to w okresie dojrzewania, ciąży, czy w wyniku intensywnego budowania masy mięśniowej. Istnieją dwie fazy powstawania rozstępów, zapalna i zanikowa. Tej pierwszej towarzyszy swędzenie i pękanie skóry na skutek napięcia. W fazie zanikowej rozstępy bledną, zmieniają się w widoczne wgłębienia i stają się dużo trudniejsze do pozbycia się.

Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, plecach, piersiach i na pośladkach. Mogą jednak pojawić się w pozostałych częściach ciała, takich jak barki, ramiona, czy na klatce piersiowej, szczególnie u osób, które mocno ćwiczą nad rozbudowaniem swojej sylwetki.

Domowa pielęgnacja rozstępów

Zapobieganie rozstępom skupia się przede wszystkim na kontrolowaniu swojej masy ciała i odpowiednim dbaniu o skórę, poprzez kosmetyki, dietę i masaż. Przy pielęgnacji, bardzo liczy się systematyczność w działaniach i zadziałanie na czas. Regularne ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie i wpłynąć na lepszą elastyczność skóry. W przypadku diety, kluczowe jest uzupełnianie witaminy K, która pomaga w szybszym gojeniu się ran. Witamina K występuje w zielonych warzywach, nabiale, pomidorach, czy w wątróbce.

Warto suplementować cynk oraz nie zapominać o nawadnianiu organizmu. We własnej łazience możemy wykonywać peelingi całego ciała lub stosowanie szorstkiej gąbki o podobnym działaniu. Nacieranie rozstępów żelem aloesowym może złagodzić podrażnienia, sok z cytryny może pomóc nieznacznie je rozjaśnić. Kąpiele w naturalnej soli morskiej również wspomagają walkę naturalnymi sposobami z rozstępami.

Kosmetyki, które pomagają zredukować rozstępy

W przypadku rozstępów, warto postawić na profilaktykę. Dużo lepiej zapobiegać, niż leczyć, czyli zastosować kosmetyki, które uelastyczniają naszą skórę i dadzą jej odpowiednie nawilżenie. Zastosowanie aromatycznych olejków do ciała na wieczór, może okazać się bardzo przyjemnym rytuałem. Masaż olejem z naturalnymi składnikami i minerałami z Morza Martwego o wyjątkowym zapachu pozwala nawilżyć całe ciało i poczuć głębokie odprężenie. Z kolei balsamy z pudrem perłowym zmniejszają suchość skóry, zapobiegają przenikaniu wolnych rodników do skóry i zabezpieczą skórę przed powstawaniem rozstępów.

Przed zastosowaniem balsamów i olejków, kluczową rolę odegra dokładne, jednak delikatne złuszczenie martwego naskórka, oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do wchłonięcia jak największej ilości wartości odżywczych. Do tego zabiegu idealnie sprawdzi się peeling do ciała, który poprawi ukrwienie skóry, sprawi i pozwoli odnowić komórki, z których jest zbudowana.

POLECANE PRODUKTY:

Balsam do ciała z pudrem perłowym Alona Shechter 250 ml

Mydło z peelingiem do ciała Alona Shechter 400 ml


Może Cię też zainteresować:

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.