Olejki z lawendy czy istnieje jakaś różnica?


Olejki z lawendy – czy istnieje jakaś różnica?

Olejki eteryczne posiadają różne właściwości. Zależą one nie tylko od rodzaju rośliny użytej do produkcji, ale także od jej gatunku, czy użytej części budowy np. liścia lub kwiatu. Oczywiście w grę wchodzi tu również jakość i metoda produkcji. Dzisiaj chcemy skupić się na rodzajach olejków lawendowych. W dalszej części artykułu wspomnimy o różnych gatunkach wykorzystywanych do ich wytworzenia. Skąd pochodzą ich odmienne właściwości? Zapraszamy do lektury!

True Lawenda – właściwości olejku

Aby w pełni zrozumieć różnicę pomiędzy lawendowymi olejkami eterycznymi, musimy skupić się na gatunkach roślin, z których są one produkowane. Równie istotny jest skład chemiczny stworzonych olejków, a co za tym idzie, ich właściwości. Lavender, czy też inaczej true lawenda posiada bardzo dużą ilość estrów. Co to dla nas oznacza? Taki skład chemiczny wskazuje na działanie uspokajające, a także zapewnia regenerujące i przeciwzapalne właściwości olejku. Stąd też zaleca się korzystanie z tego produktu przy początkowych fazach infekcji, takich jak np. przeziębienie. Jeśli przyjrzymy się bliżej składnikom zawartym w olejku lavender, odnajdziemy tam również sporą ilość alkoholi, które determinują jego przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i przeciwwirusowe działanie.

Lawenda Aspik – charakterystyka

Jeśli chodzi o skład chemiczny olejku lawendowego z gatunku Aspik, czy inaczej Spike Lavender, z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na dużą ilość tlenków. To właśnie one są powodem, dla którego olejek tak świetnie sprawdza się przy leczeniu infekcji dróg oddechowych. Dlaczego? Taki skład wskazuje na właściwości mukolityczne produktu – co oznacza, że upłynnia on i zmniejsza lepkość śluzu w drogach oddechowych, tym samym ułatwiając wykrztuszanie. Olejek eteryczny z lawendy Aspik również posiada alkohole, a co za tym idzie właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Jednak ich zawartość jest znacznie mniejsza, co skutkuje mniej wydajnym działaniem w tej dziedzinie niż olejek Lavander.

Lavadin – do czego jest wykorzystywany?

Kolejnym gatunkiem lawendy wykorzystywanym do produkcji olejków eterycznych, który dziś chcemy wam przybliżyć – jest Lavadin. Swoje wyjątkowe i inne od pozostałych roślin właściwości, zawdzięcza on temu, że jest to hybryda gatunków. Olejek powstaje poprzez skrzyżowanie powyżej przez nas wymienionych: Spike Lavender i True Lavender. Ten wyjątkowy gatunek często nazywany jest lawendą francuską, ponieważ hybryda powstała specjalnie ze względu na francuski przemysł perfumeryjny. Jakie właściwości kryje za sobą skład olejku z Lavadin? Łączy on w sobie najlepsze cechy gatunków, z których powstał. Posiada w składzie chemicznym estry jak w przypadku true lavender, jednak jego działanie przeciwzapalne i uspokajające nie jest tak silne jak u pierwowzoru. Warto zwrócić uwagę na zawartość alkoholu w tym produkcie, gdyż przewyższa ona wszystkie pozostałe lawendowe olejki. Skutkuje to lepszym działaniem przeciwgrzybicznym i antybakteryjnym.

Wszystkie te olejki lawendowe dostępne są w naszym sklepie, wyprodukowane przez firmę Galeo.
Posiadają najlepszy, 100% naturalny skład. Lavadin, Lavender, czy Aspik? Który wybierzesz?

POLECANE PRODUKTY:

Olejek eteryczny BIO z lawendy Galeo 10 ml

Olejek eteryczny BIO z lawendy pośredniej Galeo 10 ml

Olejek eteryczny BIO z kwiatu lawendy Galeo 10 ml


Może Cię też zainteresować:

Olejki eteryczne – krótki poradnik

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.