Jakie mieszanki olejków eterycznych do sauny?


Jakie mieszanki olejków eterycznych do sauny?

O właściwościach odprężających i relaksujących sauny z pewnością już słyszeliście. Czy wiedzieliście jednak, że sauna to doskonałe miejsce do aromaterapii? W ten sposób możecie wprowadzić relaks na wyższy poziom! Jak to dokładnie działa? Jakich efektów możemy się spodziewać? I jakie olejki eteryczne warto stosować? Szczegółowo poruszymy te tematy poniżej, zapraszamy do lektury!

Jak stosować olejki eteryczne w saunie?

Przede wszystkim musimy zaznaczyć, że nie we wszystkich saunach korzystanie z olejków eterycznych jest dozwolone. Natomiast w niektórych instytucjach seanse z aromaterapią są odgórnie zaplanowane – uczęszczamy na już zorganizowany event, a o rodzajach olejków, czy dokładnym celu aromaterapii zazwyczaj dowiemy się przed wydarzeniem.

Jeśli na stronie, lub w budynku nie znajdujemy informacji o korzystaniu z olejków eterycznych, powinniśmy spytać obsługi, a najlepiej zadzwonić do określonego saunarium, przed wybraniem się na seans. Jeśli dodajemy olejki na własną rękę, pamiętajmy, że częścią saunowej etykiety jest sprawdzenie, czy inni goście uczęszczający z nami na seans nie mają nic przeciwko temu.

Gdy korzystamy z olejków eterycznych w saunie przede wszystkim musimy pamiętać, że nie możemy używać ich nierozcieńczonych! Te substancje, gdy są stężone wykazują właściwości łatwopalne, więc ich użycie może zagrozić naszemu zdrowiu. Dlatego przed skorzystaniem z nich powinniśmy sporządzić mieszankę – kropla olejku na około 100 ml wody. Zbyt duże stężenie może również podrażniać oczy, czy skórę. Rozcieńczone olejki eteryczne dodajemy bezpośrednio na gorące kamienie lub do specjalnych pojemników. Z jakich olejków warto korzystać?

Aromaterapia w saunie – które olejki warto kupić?

Wiemy już jak korzystać z aromaterapii w saunie, pozostaje więc kwestia wyboru olejków. Przede wszystkim musimy upewnić się, że olejki są w 100% naturalne! Aromaterapia wykonana substancjami z dodatkami może nie tylko nie zadziałać, a wręcz być szkodliwa. Dlatego lepiej kupić dobry, nieco droższy produkt, którego jakości jesteśmy pewni – jak np. olejki Galeo. Są one czyste i naturalne, a także posiadają certyfikat AB (Agriculture Biologique i Ecocert), także możemy z nich korzystać bez obaw.

Jeśli chodzi o same zapachy, oczywiście wybór zależy od nas. Możemy zdecydować się na wyciągi pojedynczych roślin lub mieszanki. W saunie parowej my polecamy korzystać z zapachów kwiatowych, owocowych, czy leśnych. Wpłyną one na nas orzeźwiająco i pozwolą w pełni się odprężyć. Warto sięgnąć po produkty takie jak olejek cytrusowy – BIO Cytryna. Ma on piękny świeży zapach, który pomoże nam się skupić i poprawi nastrój. Jeśli chodzi o bardziej leśną nutę, sauna w towarzystwie olejku sosnowego to wspaniałe przeżycie! Żywiczny zapach pozwoli nam się przenieść myślami na łono natury, jest on także świetny do inhalacji górnych dróg oddechowych.

Zapachy możemy mieszać sami wedle uznania lub korzystać z gotowych kompozycji. Galeo oferuje nam np. mieszankę Relaks. Zawiera ona olejek z sosny, słodkiej pomarańczy, cyprysu i drobnego ziarna. Jest to fenomenalne połączenie ponieważ aromaty te są idealnie wyważone – dzięki czemu zapachy świetnie się dopełniają. Jak sama nazwa wskazuje jest to perfekcyjna kompozycja do relaksu – zwłaszcza w saunie!

Olejki eteryczne w saunie – jakich efektów możemy się spodziewać?

Wiemy już jakich olejków warto używać, a także jak korzystać z aromaterapii w saunie. Pozostaje więc pytanie: jakich efektów możemy spodziewać się po takim doświadczeniu? Olejki eteryczne mają dobry wpływ na drożność dróg oddechowych, a używając ich w saunarium korzystamy niejako z inhalacji. Dzięki warunkom panującym w saunie olejki wchłaniane są nie tylko w procesie oddychania, ale również przez otworzone pory skórne! To zdecydowanie poprawia skuteczność ich działania. Aromaterapia w saunie wpływa pozytywnie na zdrowie jak i samopoczucie, potęgując dobroczynne właściwości zarówno samego seansu jak i olejków eterycznych.

Co myślicie o aromaterapii w saunie? Chcielibyście spróbować takiego doświadczenia?

POLECANE OLEJKI ETERYCZNE ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Zastosowanie olejków eterycznych w saunie

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.