Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków z Morza Martwego


Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków z Morza Martwego?

Kosmetyki ze składnikami z morza Martwego możemy znaleźć w ofertach wielu sklepów. Ich popularność bierze się z kompleksowego i sprawdzonego działania, jednak aby produkty te były skuteczne musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim oczywiście na to czy kosmetyk pochodzi ze sprawdzonej i wiarygodnej marki, w dalszej części na skład, typ produktu, a co za tym idzie – jego działanie. Te wszystkie aspekty postaramy się zgłębić w dzisiejszym artykule, zapraszamy do dalszej lektury!

Kosmetyki z morza Martwego – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tak jak już wspomniałyśmy ze względu na sprawdzone działanie kosmetyki te są szeroko dostępne. Wiąże się to jednak z tym, że na rynku pojawia się wiele produktów nie zawierającej prawdziwej soli z morza Martwego, a jedynie zastępcze składniki, które są tańsze i nie działają skutecznie. Jak rozpoznać oryginalne kosmetyki?

Oczywiście przede wszystkim zwrócimy uwagę na skład. Najbardziej istotna różnica polega na tym, że sól z morza Martwego jest solą potasowo-magnezową, a nie sodowo chlorową! W składzie nie powinnyśmy więc znaleźć NaCl – czyli zwykłej soli kuchennej, która nie ma żadnego pozytywnego wpływu na nasz organizm. Warto również sprawdzić INCL – jeśli w jego treści przeczytamy informację; „Dead Sea Salt – 100%” mamy do czynienia z oryginałem. Jeśli jednak znajduje się tam wpis – „ Maris Salt – 100%” nie jest to skuteczny i oryginalny kosmetyk, gdyż jest to odniesienie do soli morskiej – czyli również sodowo-chlorowej!

Oprócz składu możemy zwrócić uwagę także na kolor i teksturę – jeśli oczywiście mamy do czynienia z typem produktu, gdzie jest to możliwe do sprawdzenia. Sól z morza Martwego po otwarciu jest mokra – nawet nieco oleista, i ma ciemniejszą granatową barwę. Pamiętajmy, że niektóre te właściwości producenci mogą otrzymywać poprzez odpowiednie barwniki – dlatego przy zakupach należy być ostrożnym!

Przy tego typu produktach, gdzie nie trudno natknąć się na nieoryginalny kosmetyk, warto kupować od sprawdzonych producentów takich jak Alona Shechter!

Typy i właściwości kosmetyków z morza Martwego

Najczęściej wykorzystywanym składnikiem z morza Martwego, w celach pielęgnacyjnych, jest oczywiście sól. Widzimy ją zazwyczaj w formie kosmetyku służącego jako dodatek do kąpieli. Ma on działanie nie tylko pielęgnacyjne, ale także lecznicze, a nawet terapeutyczne! Produkt ten pomaga w odprężeniu i relaksacji – łagodzi również ból np. mięśni lub reumatyczny. Doraźnie pomaga usunąć martwy naskórek i pozbyć się toksyn z organizmu. Skóra po kąpieli z dodatkiem soli z morza Martwego jest jędrna i gładka – kosmetyk pomaga m.in. w walce z cellulitem i stymuluje krążenie krwi. Nie możemy zapomnieć również o działaniu kojącym produktu na zmiany skórne towarzyszące grzybicy, łuszczycy, trądziku i wielu innych chorób! My polecamy sięgnąć po sprawdzony kosmetyk od firmy Alona Shechter, który nie tylko zawiera 100% sól z morza Martwego, ale także minerały również z niego pochodzące! Chronią one skórę przed nadmierną utratą wilgoci i przesuszeniem, a także regulują pracę gruczołów łojowych.

Innym równie popularnym produktem jest błoto z morza Martwego. Co jest wyjątkowego w tym kosmetyku? Pochodzi on ze szlamu odkładającego się na brzegu morza Martwego i zawiera około 40 cennych dla naszej skóry minerałów! Mimo, że błoto z reguły nie kojarzy się z niczym przyjemnym, czy pożytecznym, tutaj pierwsze wrażenie z pewnością jest mylące! Warto spróbować tego typu kosmetyk, a najlepiej na stałe wprowadzić go do codziennej pielęgnacji. Jakich efektów możemy się spodziewać? Skóra zostanie odżywiona i zregenerowana, a błoto wspomaga i przyspiesza wszystkie procesy naturalnie w tej tkance zachodzące. Tak jak w przypadku soli, ten produkt z morza Martwego również pomaga w łagodzeniu zmian skórnych powstałych w wyniku AZS, łuszczycy, czy grzybicy. Kosmetyk możemy stosować w postaci maseczki na twarz, lub okładów na ciało.

Co myślicie o kosmetykach z Morza Martwego? Posiadacie jakieś w swojej kosmetyczce? Mamy nadzieje, że nasze rady pomogą wam uniknąć wszelkich problemów, które mogą towarzyszyć w czasie zakupów tego typu produktów!

 


Może Cię też zainteresować:

Minerały z Morza Martwego

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.