Dolegliwości skórne a korzystanie z sauny


Dolegliwości skórne, a korzystanie z sauny

Mimo, że właściwości zdrowotne sauny zostały już dawno udowodnione. Musimy pamiętać, że nie ma ona pozytywnego wpływu na wszystkie przypadłości, a wręcz przeciwnie! W przypadku niektórych chorób korzystanie z sauny może być szkodliwe. Dlatego tak ważne jest, aby przed wizytą w saunarium dowiedzieć się dokładnie czy nasz stan zdrowia pozwala na seans w saunie i czy jest on wskazany.

Sauna, a problemy skórne

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej problemom skórnym, które mogą stanowić przeciwwskazania przy korzystaniu z sauny. Może was jednak zaskoczyć jaki pozytywny wpływ ma ona na niektóre choroby. Odpowiemy również na pytanie jak zachowywać się podczas seansu, by nie zaszkodzić sobie, ani innym gościom! Zapraszamy do dalszej lektury!

Sauna i trądzik – czy takie wizyty są wskazane?

Trądzik jest bardzo powszechną chorobą skóry, a jednym z najczęstszych przyczyn jego występowania jest podłoże hormonalne, które prowadzi do łojotoku. Skutkuje to zamykaniem się porów skóry, zakażeniem bakteryjnym, a w konsekwencji nieprzyjemnych wyprysków. Oczywiście leczenie trądziku powinno być uzależnione od jego rodzaju i przyczyny występowania. Jaką więc rolę spełnia tu sauna? Czy jest pomocna? Wbrew pozorom jak najbardziej! Regularne wizyty w saunie mogą wspomóc zanikanie pryszczy. Pod warunkiem jednak, że będziemy stosować się do kilku zasad. Ciepłe powietrze pomaga otworzyć zatkane pory skórne oraz pozbyć się toksyn poprzez pot. Pamiętajmy jednak, że w ten sposób możemy nienaumyślnie rozsiać zakażenie bakteryjne w inne rejony skóry, powodując tym samym pojawienie się większej ilości pryszczy. Dlatego w czasie wizyty tak istotne jest, aby starać się zachować higienę, poprzez ocieranie potu osobnym ręcznikiem w czasie saunowania, a przede wszystkim – dokładny prysznic po wyjściu z sesji saunowej.

Sauna, a grzybica

Grzybica, co jest powszechnie wiadome, jest to zakaźna choroba wywoływana przez grzyby chorobotwórcze. Zarazić się nią możemy poprzez kontakt z chorą osobą, lub użycie tych samych przedmiotów jak klapki, ręcznik, czy szczotka do włosów. Istnieje oczywiście wiele rodzajów grzybicy. Jeśli chodzi o jej postać występującą na skórze, objawia się ona początkowymi, swędzącymi pęknięciami, przeradzającymi się w białawe plamy, a w konsekwencji w pękające pęcherzyki. Może jej również towarzyszyć przykry zapach, a nieleczona prowadzi do przykrych konsekwencji. Z pewnością zadajemy sobie teraz pytanie: skoro jest to choroba zakaźna, czy korzystanie z sauny jest w ogóle wskazane? Odpowiedź brzmi niestety nie, nawet w trakcie leczenia, gdy zmiany skórne już nie są tak widoczne, do zakończenia terapii zaleca się zaniechania korzystania z takich obiektów jak sauny i baseny. Ze względu na własne bezpieczeństwo w saunie powinniśmy zawsze korzystać z ręcznika, gdyż istnieje prawdopodobieństwo zarażenia się od nieświadomej lub nierozważnej osoby.

Czy sauna pomaga w pozbyciu się cellulitu?

Kolejną bardzo popularną dolegliwością skórną, zwłaszcza u kobiet, jest cellulit. Jest to również źródło niekończących się kompleksów. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby sobie z nim poradzić. Cellulit jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące wraz ze zmianami w tkance podskórnej. Pojawia się najczęściej na pośladkach, udach i biodrach. Walka z cellulitem obejmuje: regularne ćwiczenia i zdrową dietę. Nie należy również zapominać o codziennych masażach. Jeśli chodzi o saunę, uważa się, że to ta na podczerwień jest najbardziej pomocna. Zapobiega ona odkładaniu się nadmiaru wody w organizmie, a także odpadów uwięzionych w kieszonkach skórnych. Samo w sobie korzystanie z sauny nie rozwiąże problemu cellulitu, jest jednak niezastąpionym dodatkiem, przyspieszającym cały proces.

Mamy nadzieję, że informacje, które przedstawiliśmy wam w tym artykule okazały się pomocne!

Jeżeli tak, to podziel się z innymi naszą wiedzą, tak aby pomóc jak największej ilości osób.

POLECANE PRODUKTY:

Ręcznik hammam DIAMOND 100% naturalna bawełna YEYE

Turban – ręcznik na głowę 500 gr 100% naturalna bawełna Yeye

Czapka do sauny szara z 100% naturalnej wełny filcowej uniwersalna


Może Cię też zainteresować:

Sauna, a choroby organizmu

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.