Skóra wrażliwa – dlaczego coraz więcej osób posiada skórę wrażliwą?


Skóra wrażliwa – dlaczego coraz więcej osób posiada skórę wrażliwą?

Często powtarzamy jak ważna jest świadoma pielęgnacja. Jednak możliwa jest ona tylko wtedy jeśli dokładnie znamy typ i potrzeby naszej cery. W ostatnich latach mogliśmy zauważyć, że coraz więcej osób posiada skórę wrażliwą. Nie jest najłatwiejsza w pielęgnacji i łatwo ulega podrażnieniom, dlatego wybór kosmetyków musi być szczególnie staranny. Mimo, że statystycznie częściej pojawia się u kobiet, równie popularna jest u mężczyzn. Dlaczego coraz więcej osób posiada wrażliwą skórę? Jak o nią dbać i po jakie kosmetyki warto sięgnąć? Podzielimy się z wami tymi wiadomościami w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Skóra wrażliwa – dlaczego staje się tak powszechna?

Liczba osób posiadających skórę wrażliwą statystycznie wciąż rośnie. I mimo, że ciężko określić jedną przyczynę tego zjawiska, uważa się, że spowodowane jest to w dużej mierze popularnym obecnie trybem życia. Gdy w naszej codzienności wciąż towarzyszy nam stres, a czas na odpoczynek zdaje się wciąż kurczyć, nasz organizm, a w tym cera, z pewnością nie reagują najlepiej. Często jesteśmy bardziej podatni na zachorowania, czy alergeny, a skóra jest bardziej skora do wyprysków i podrażnień.

Duży wpływ na naszą cerę ma oczywiście środowisko w jakim żyjemy – częste zmiany temperatur, klimatyzowane pomieszczenia (które wysuszają skórę), zanieczyszczenia i silne detergenty, wszystkie te elementy z pewnością nie brzmią nam obco, a unikanie ich w dzisiejszych czasach jest wręcz niemożliwe. Niezdrowy tryb życia – zła dieta, używki – także sprawiają, że nasza skóra staje się delikatniejsza i bardziej podatna na czynniki zewnętrzne.

Czy Twoja skóra jest wrażliwa?

Aby jednoznacznie stwierdzić, czy posiadamy skórę wrażliwą musimy doczekać się charakterystycznych objawów: świądu, pieczenia, podrażnienia i zaczerwienienia. Występują one zazwyczaj po narażeniu naszego organizmu na drażniące czynniki. Może być to niewłaściwy kosmetyk, zbyt duża ilość słońca, a nawet nieodpowiednie jedzenie. Uwaga! Ważne, aby nie pomylić skóry wrażliwej z reakcją alergiczną! Z pozoru są podobne, jednak przy alergii często pojawiają się także pęcherzyki, a zaczerwienienia niekoniecznie występują w miejscu, w którym nałożyliśmy np. drażniący kosmetyk. Aby jednoznacznie stwierdzić nadwrażliwość naszej skóry warto udać się do dermatologa.

Posiadamy skórę wrażliwą – co teraz?

Jeśli zdiagnozowaliśmy u siebie tę nadwrażliwość na różne czynniki pozostaje pytanie: co zmienić, aby nasza skóra wyglądała jak najlepiej, a podrażnienia i wypryski nie rozprzestrzeniały się? Oczywiście najważniejsza jest pielęgnacja, przez którą przeprowadzimy was krok po kroku w dalszej części tekstu. Równie istotny jest też tryb życia, nawet drobne zmiany w przypadku tak delikatnej kwestii mogą sprawić kolosalną różnicę!

W przypadku diety zalecamy ograniczyć ostre potrawy. Starajmy się również nie narażać naszej skóry na nagłe zmiany temperatur. Gorące kąpiele, czy nadmierne wystawianie się na promienie słoneczne również nie jest wskazane!

Pielęgnacja skóry wrażliwej

Pielęgnacja skóry wrażliwej tak jak w większości przypadków opiera się na: oczyszczeniu, stonizowaniu i nawilżeniu. Z tą różnicą, że musimy być bardzo ostrożni jeśli chodzi o skład zakupionych przez nas kosmetyków. Silne detergenty, w tym alkohole, z pewnością nie powinny się tam znaleźć! Powinniśmy wybierać jak najprostszy i najbardziej naturalny skład.

Zaczynając od demakijażu musimy pamiętać, aby skórę traktować delikatnie, unikając mocnych, gwałtownych ruchów. Drugi etap oczyszczenia to delikatny żel lub pianka – tak jak np. pianka myjąca do twarzy głęboko oczyszczająca z różową glinką Grace Day. To właśnie zawartość glinki jest tu kluczowa, gdyż ma ona świetny wpływ na wrażliwą skórę – koi ją i regeneruje.

Następnym etapem jest tonizacja, po której delikatnie wklepujemy ulubione serum. Ostatnią i wręcz najważniejszą czynnością w przypadku tego typu skóry jest nawilżenie! Sprawdzi się tu krem do twarzy BIO z oślim mlekiem od Galeo. Jest to kosmetyk o naturalnym, prostym składzie, który regeneruje i natłuszcza skórę. Jest on łatwy w aplikacji i szybko się wchłania!

Jeśli jesteście posiadaczami skóry wrażliwej mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne!

POLECANE PRODUKTY:

Pianka myjąca do twarzy głęboko oczyszczająca z różową glinką Grace Day 180 ml

Krem do twarzy BIO z oślim mlekiem Galeo 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o skórę wrażliwą?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.