Naturalne kosmetyki na przebarwienia


Naturalne kosmetyki na przebarwienia

Przebarwienia na twarzy są częstym problemem – niezależnie od wieku. Oczywiście przyczyn powstawania tych nieestetycznych zmian na skórze jest wiele – zgłębimy je bardziej w dalszej części artykułu. Jeśli chodzi o profilaktykę i walkę z przebarwieniami wszystko leży w odpowiedniej pielęgnacji. W pierwszym odruchu często chcemy po prostu zakryć je make-upem, niestety zazwyczaj nie jest to w pełni skuteczne. Jakie kosmetyki wybrać, aby pozbyć się przebarwień? Jak sprawić, że skóra będzie promienista i gładka? Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na te pytania w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Jak powstają przebarwienia i jak się przed nimi chronić?

Przebarwienia na twarzy przyjmują różną formę, zależnie od przyczyny ich powstania. Te najczęściej występujące to m.in. zmiany, które tworzą się na skutek narażenia cery na promieniowanie UV. Przebarwienia od słońca są wynikiem zaburzenia pracy melanocytów – co w konsekwencji powoduje upośledzenie wytwarzania melaniny. Równie często możemy zaobserwować zmiany zabarwienia skóry pozostałe po trądziku. Są one szczególnie widoczne jeśli wypryski były nieodpowiednio, lub za późno leczone.

Najbardziej widoczne, a zarazem najtrudniejsze do usunięcia są czerwono i brązowo zabarwione plamy. Mogą one powstawać na skutek zmian hormonalnych, ale pogarszają się również przy ekspozycji na słońce. Te przebarwienia pojawiają się na twarzy podczas menopauzy, ciąży i okresu dojrzewania, czyli w czasie tzw. „burzy hormonów”. Plamy powstałe w wyniku tych procesów najczęściej możemy zaobserwować w strefie T – na czole, policzkach, brodzie i skroniach.

Czy istnieje więc jakiś uniwersalny sposób na ochronę przed przebarwieniami? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, o której opowiemy poniżej, warto z pewnością zwrócić uwagę na ochronę przed słońcem. Rzecz jasna mówimy tu m.in. o używaniu kremów z SPF, niezależnie od pory roku, czy pogody. Powinniśmy także unikać ekspozycji na promieniowanie UV w czasie zażywania niektórych leków. Wiedzieliście, że przebarwienia mogą również powstawać jeśli skórę spryskamy perfumami na bazie alkoholu i wystawimy na silne słońce? Tego z pewnością też powinniśmy unikać!

Kosmetyki na przebarwienia – na co powinnaś zwrócić uwagę?

Tak jak wspomniałyśmy wyżej zarówno w profilaktyce jak i w walce z przebarwieniami najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Zwłaszcza jeśli do czynienia mamy z niewielkimi zmianami skórnymi – możemy je całkowicie zlikwidować stosując kosmetyki wyrównujące koloryt skóry.

Jak zawsze przy wyborze kosmetyków to co na początku powinno przykuć naszą uwagę to oczywiście skład. My stawiamy na ten najbardziej naturalny! Jeśli chodzi o ekstrakty, które pomagają z przebarwieniami warto rozglądać się za tymi z ogórka, śluzu ślimaka, czy kurkumy. Wszystkie z wyżej wymienionych, posiadają enzymy, które pomogą skórze odzyskać dawny blask i wyrównać koloryt.

Naturalne kosmetyki, po które warto sięgnąć.

Kosmetykiem, szczególnie przez nas polecanym do walki z przebarwieniami jest krem wybielający od Alony Shechter. Jest on wyjątkowy ponieważ posiada nie tylko naturalne składniki, ale wśród nich możemy znaleźć minerały z morza Martwego, które mają m.in. działanie przeciwstarzeniowe i regenerujące. Ten kosmetyk zawiera również wspomniany przez nas wcześniej wyciąg z ogórka, stąd też pochodzi jego działanie wybielające. Nie możemy zapomnieć o tym, że krem ten posiada w swoim składzie ekstrakt z morwy białej, która słynie z właściwości przeciwutleniającyh i także znacznie wpływa na koloryt naszej cery.

Jeśli przebarwienia na skórze nie są wam obce, mamy nadzieję, że nasz artykuł bogaty we wskazówki i polecenia okazał się przydatny!

POLECANE PRODUKTY:

Krem wybielający do twarzy Alona Shechter 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Krem wybielający – dlaczego podbija świat?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.