Rodzaje cellulitu


Rodzaje cellulitu – jak się go pozbyć?

Wodny, tłuszczowy, cyrkulacyjny… Cellulit niejedno ma imię, a te z nas, które się z nim borykają, nie bardzo interesuje nazewnictwo, a sposoby jak szybko i skutecznie się go pozbyć. Jednak cellulit cellulitowi nierówny i warto wiedzieć, czym poszczególne rodzaje się od siebie różnią i z jakim typem mamy problem.

Najbardziej chyba rozpowszechnionymi rodzajami cellulitu są cellulit wodny i cellulit tłuszczowy.

W mniejszym lub większym stopniu ma je większość kobiet. Cellulit wodny dotyka osób szczupłych, a jego przyczyną jest złe krążenie krwi i limfy, często będące efektem siedzącego trybu życia. Może go wywoływać również nieprawidłowa dieta i problemy hormonalne. Ten rodzaj cellulitu może być lekko bolesny w dotyku. Powstaje na udach i łydkach, ale może się pojawić również na ramionach. Jest stosunkowo mało widoczny i niezbyt uporczywy w zwalczaniu.

Cellulit tłuszczowy związany jest z masą ciała – najczęściej dotyka osób z nadwagą i tych, które w krótkim czasie bardzo zwiększyły swoją wagę. Powstaje przez nagromadzenie się tłuszczu pod powierzchnią skóry. Najczęściej pojawia się na udach i pośladkach, ale może wystąpić też w innych miejscach, na przykład na brzuchu czy łydkach. Zazwyczaj nie jest on bolesny i można go zobaczyć naciskając na skórę – pojawiają się wtedy wybrzuszenia i wgłębienia.

Mniej powszechnym rodzajem cellulitu jest cellulit cyrkulacyjny, który w pewnym sensie łączy cellulit wodny i tłuszczowy.

Jest on najbardziej bolesny z wszystkich typów pomarańczowej skórki i najtrudniej się go pozbyć, ponieważ bardzo długo się tworzy. Wyróżniają go twarde i zbite grudki na udach – to efekt zmian włókien kolagenowych, które otaczają tkankę tłuszczową.

Żeby walczyć z wrogiem trzeba go poznać.

Mimo, że poszczególne typy cellulitu są do siebie podobne, to każdy rodzaj ma inne przyczyny i inaczej też musimy z nim postępować. Nie ma jednej skutecznej metody na pozbycie się pomarańczowej skórki. Po rady na ten temat zapraszamy do artykułu „Jak skutecznie walczyć z cellulitem?”.

POLECANE PRODUKTY:

Zestaw do walki z cellulitem – mocny peeling Yeye

Rękawica z włókien konopnych do peelingu Yeye

Mydło z peelingiem do ciała Alona Shechter 400 ml


Może Cię też zainteresować:

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.