Fenomen kamieni GUA SHA


Fenomen kamieni GUA SHA

Masaż płytką Gua Sha jest to wiekowa tradycja, która swój początek miała jeszcze w starożytnych Chinach. I mimo, że  w tym momencie rytuał ten ma większe znaczenie jeśli chodzi o wygląd – przede wszystkim twarzy – niż ogólne zdrowie, jest on nadal bardzo popularny! Tradycyjna płytka Gua Sha może być wykonana z różnego rodzaju kruszcu i w zależności od tego uważa się, że posiada inne właściwości. Zwróć również uwagę, że płytki Gua Sha często mają różny kształt – czy wiedziałeś, że ma to dosyć istotne znaczenie jeśli chodzi o sposób wykonania masażu? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się więcej na temat różnic i właściwości poszczególnego rodzaju płytek Gua Sha. Podzielę się z Tobą również tutorialem, który pomoże Ci, krok po kroku, wykonać ten tradycyjny masaż! Zapraszam do lektury!

Rodzaje kamieni, a ich właściwości

Płytki Gua Sha najczęściej wykonane są z jadeitu lub kwarcu. Oczywiście przy wyborze tego typu akcesorium powinieneś zwrócić uwagę na to, czy masz do czynienia z naturalnymi kamieniami – jak te firmy Yeye, które posiadają odpowiedni certyfikat. Dzięki temu możesz być pewien jakości i działania Gua Sha!

Kamienne płytki wykonane z kwarcu zazwyczaj mają jasnoróżowe zabarwienie. Dawniej wierzono, że kamień ten wzmacnia pozytywne uczucia i pomaga usunąć negatywną energię. Co więcej nazywany jest on przez chińczyków kamieniem miłości! Jeśli chodzi o zdrowotne aspekty masażu kamieniem Gua Sha wykonanym z kwarcu uważa się, że wspiera on leczenie niektórych infekcji, a nawet nieprawidłowości w pracy serca! Można się również spotkać z opinią, że pomaga zachować równowagę emocjonalną.

Tak jak wspomniałam wyżej, drugim najpopularniejszym kruszcem, jeśli chodzi o Gua Sha, jest jadeit. Ma on z reguły piękny, głęboki, zielony kolor, ale możesz go również spotkać w szarej, białej, czy nawet niebieskiej wersji. Według tradycyjnych wierzeń, kamień ten wydłuża życie oraz pomaga poprawić relacje z ludźmi. Ma również chronić przed nieszczęściami! Masaż kamieniem jadeitowym, jak wielu współcześnie sądzi, wspiera organizm w utrzymaniu wysokiej odporności, a także łagodzi ból.

Niezależnie od tego czy wierzysz w psychologiczne, czy uzdrawiające właściwości tych kruszców, masaż kamieniem Gua Sha przynosi zauważalne i jak najbardziej realne korzyści w kwestii kondycji i wyglądu Twojej skóry i twarzy! W dodatku płytki Gua Sha wykonane z powyżej wymienionych kamieni wyglądają przepięknie!

Kształt kamieni Gua Sha

Gua Sha mogą różnić się między sobą nie tylko materiałem wykonania ale również kształtem! Najbardziej znany design płytki – w kształcie tzw. serca – idealnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku masażu twarzy! Krawędź z wcięciem dopasuje się perfekcyjnie w czasie wykonywania ruchów w okolicy szczęki i podbródka, natomiast dłuższa, płaska, część do masażu czoła, czy policzków. Najkrótsza prosta krawędź stworzona została z myślą o masażu okolicy oczu.

Kamienie Gua Sha występują również w kształcie tzw. stopy. Ta płytka jest nieco większa od tradycyjnej i posiada karbowaną krawędź. Wypustki te zostały stworzone z myślą o drenażu limfatycznym, który wymaga silniejszego nacisku i pomaga pozbyć się opuchlizny, czy cellulitu.

Na podobnej zasadzie działa kamień Gua Sha Bian od Yeye. Ma on prostokątny kształt oraz krawędzie zarówno płaskie, karbowane, jak i dopasowane do linii szczęki. Ze względu na to perfekcyjnie sprawdzi się w przypadku masażu całego ciała! Masaż obolałego karku, czy antycellulitowy rytuał na udach, czy pośladkach – w tym wypadku tego typu Gua Sha to strzał w dziesiątkę!

Jak poprawnie wykonać masaż płytką Gua Sha?

Mam nadzieję, że po przeczytaniu pierwszej części artykułu wiesz już jaki rodzaj płytki Gua Sha będzie dla Ciebie odpowiedni! Pora więc omówić pokrótce jak właściwie wykonać ten masaż i na co warto zwracać uwagę!

Przede wszystkim, aby osiągnąć jak najlepszy, efekt, przed wykonaniem masażu umieść Gua Sha w lodówce. Masaż chłodniejszą powierzchnią to świetny sposób na zlikwidowanie opuchlizny!

Jako podkładu pod masaż możesz użyć ulubionego kremu lub serum. Pamiętaj, aby wykonywać pociągłe ruchy i nie naciskać za bardzo na skórę, aby jej nie podrażnić – efektywny rytuał nie będzie powodował uczucia bólu, czy dyskomfortu! Dlatego siłę tarcia i nacisk dostosuj bezpośrednio do swoich potrzeb i odczuć!

Rytuał rozpocznij od okolic szyi, przesuwając kamieniem Gua Sha od obojczyków do żuchwy – takie same ruchy powtórz kilka razy! Wykonując masaż kieruj się od centralnej części twarzy do jej brzegów, stosując pociągłe ruchy wymiatające. Powinnaś poruszać płytką od brody do kątów żuchwy, następnie od kącików ust do ucha i od skrzydełek nosa do szczytów kości jarzmowych. Jeśli decydujesz się na masaż okolicy oczu, pamiętaj o wzmożonej uwadze i delikatności! Skóra w tym miejscu jest cienka i bardzo podatna na podrażnienia. Ruch, jaki wykonujesz płytką, powinien również przebiegać od kąta oka do zewnętrznej jego części. Nie zapomnij o czole. Tutaj masujemy od środka na zewnątrz oraz okrężne ruchy między brwiami. Świetnym masażem może być też masaż łuków brwiowych. Pamiętaj, że każdy ruch powinien iść od środka twarzy na zewnątrz i być powtarzany minimum 10-12 razy.

Masaż standardowo trwa około 10-15 minut co sprawia, że bez problemu włączysz go do codziennej, wieczornej pielęgnacji. Pamiętaj, że efektów możesz spodziewać się jedynie przy regularnym stosowaniu!

Mam nadzieję, że masaż Gua Sha zagości  na dobre w Twojej codziennej pielęgnacji, a  powyższe wskazówki okażą się pomocne!

POLECANE PRODUKTY:

Kamień Gua Sha do masaży i relaksu – naturalny kryształ Yeye

Kamień Gua Sha do masażu i relaksu – różowy kwarc

Kamień Gua Sha do masażu i relaksu – zielony Jadeit Yeye


Może Cię też zainteresować:

Roller z jadeitu

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.