Rodzaje cellulitu

Rodzaje cellulitu

12.07.2018 811

Rodzaje cellulitu


Wodny, tłuszczowy, cyrkulacyjny… Cellulit niejedno ma imię, a te z nas, które się z nim borykają, nie bardzo interesuje nazewnictwo, a sposoby jak szybko i skutecznie się go pozbyć. Jednak cellulit cellulitowi nierówny i warto wiedzieć, czym poszczególne rodzaje się od siebie różnią i z jakim typem mamy problem.

Najbardziej chyba rozpowszechnionymi rodzajami cellulitu są cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. W mniejszym lub większym stopniu ma je większość kobiet. Cellulit wodny dotyka osób szczupłych, a jego przyczyną jest złe krążenie krwi i limfy, często będące efektem siedzącego trybu życia. Może go wywoływać również nieprawidłowa dieta i problemy hormonalne. Ten rodzaj cellulitu może być lekko bolesny w dotyku. Powstaje na udach i łydkach, ale może się pojawić również na ramionach. Jest stosunkowo mało widoczny i niezbyt uporczywy w zwalczaniu.

Cellulit tłuszczowy związany jest z masą ciała – najczęściej dotyka osób z nadwagą i tych, które w krótkim czasie bardzo zwiększyły swoją wagę. Powstaje przez nagromadzenie się tłuszczu pod powierzchnią skóry. Najczęściej pojawia się na udach i pośladkach, ale może wystąpić też w innych miejscach, na przykład na brzuchu czy łydkach. Zazwyczaj nie jest on bolesny i można go zobaczyć naciskając na skórę – pojawiają się wtedy wybrzuszenia i wgłębienia. 

Mniej powszechnym rodzajem cellulitu jest cellulit cyrkulacyjny, który w pewnym sensie łączy cellulit wodny i tłuszczowy. Jest on najbardziej bolesny z wszystkich typów pomarańczowej skórki i najtrudniej się go pozbyć, ponieważ bardzo długo się tworzy. Wyróżniają go twarde i zbite grudki na udach – to efekt zmian włókien kolagenowych, które otaczają tkankę tłuszczową.

Żeby walczyć z wrogiem trzeba go poznać. Mimo, że poszczególne typy cellulitu są do siebie podobne, to każdy rodzaj ma inne przyczyny i inaczej też musimy z nim postępować. Nie ma jednej skutecznej metody na pozbycie się pomarańczowej skórki. Po rady na ten temat zapraszamy do artykułu „Jak skutecznie walczyć z cellulitem?”.


Polecane produkty  na walkę z cellulitem: 

Kremowy Peeling  do ciała marki Alona Shechter

Mydło z peelingiem marki Alona Shechter