Pielęgnacja skóry mężczyzn

Pielęgnacja skóry mężczyzn

15.08.2018 622

Pielęgnacja skóry mężczyzn


Statystycznie mężczyźni spędzają na pielęgnacji skóry znacznie mniej czasu niż kobiety. Czy to oznacza, że ich skóra ma niewielkie potrzeby i nie potrzebuje uwagi? Zdecydowanie nie! Choć różni się od delikatnej skóry kobiecej to podobnie jak ona również zasługuje na odpowiednie traktowanie i stosowanie kosmetyków, które zadbają o jej zdrowy wgląd. Jak zatem powinna wyglądać męska pielęgnacja?

Skóra na twarzy mężczyzn jest grubsza i twardsza, dzięki czemu ma mniejsze skłonności do podrażnień, ale często boryka się różnymi innymi problemami. Regularnie poddawana jest goleniu, co sprzyja zaczerwienieniom i różnego rodzaju uszkodzeniom. Podstawą męskiej pielęgnacji są zatem dobrane odpowiednio kosmetyki do golenia. Ważny jest zarówno żel zmiękczający zarost, jak i balsam po goleniu. Żel czy pianka do golenia przygotowują skórę i sprawiają, że usuwanie zarostu jest szybsze i delikatniejsze. Nakładany już po wszystkim balsam powinien łagodzić, nawilżać skórę i usuwać zaczerwienienia. Nie można o nim zapominać!

W dni bez golenia mężczyzna również powinien dbać o skórę. Ważne jest nie tylko codzienne jej mycie odpowiednim żelem, ale też stosowanie kremu, który zadba o właściwe nawilżenie skóry. Czy może to być krem przeciwzmarszczkowy? Oczywiście, że tak! Mężczyźni nie są w końcu odporni na działanie czasu i u nich też pojawiają się objawy starzenia. Co prawda dzięki męskim hormonom skóra jest bardziej elastyczna i napięta, a co za tym idzie pierwsze zmarszczki widoczne są dużo później niż u kobiet, ale im wcześniej zacznie się z nimi walczyć tym lepiej. Jeśli mężczyzna zaniedba pielęgnację, po pierwszych zmarszczkach bardzo szybko pojawią się kolejne, a wtedy znacznie trudniej będzie przywrócić cerze dobry wygląd. 

Pielęgnacja męskiej skóry jest tak samo ważna jak dbanie o skórę kobiety. Choć niejeden mężczyzna nie lubi marnować czasu w łazience, to powinien pamiętać, że dbanie o skórę wpłynie na jego wygląd również w przyszłości. A to przekłada się również na powodzenie wśród przedstawicielek płci pięknej.


Polecane produkty:
Krem dla mężczyzna z oślim mlekiem - SPRAWDŹ