Olejek z pomarańczy

Olejek z pomarańczy

15.05.2019 264

Olejek pomarańczowy powstaje w wyniku tłoczenia na zimno skórek owoców. Jak możemy sobie wyobrazić ma piękny, pomarańczowy zapach. W przeciwieństwie do wielu naturalnych kosmetyków nie może być używany w kuchni, ale z powodzeniem jest wykorzystywany w dbaniu o zdrowie i urodę.

Zapach olejku działa uspokajająco, dlatego produkt jest idealny do kąpieli, masażu czy aromaterapii. Jego zastosowanie w aromaterapii jest bardzo szerokie. Zmniejsza bezsenność i napięcie nerwowe, działa uspokajająco i antydepresyjnie. Jego zapach wykorzystuje się również w pobudzaniu układu trawiennego czy immunologicznego.

Olejek jest także wykorzystywany do produkcji kosmetyków. Można go znaleźć w żelach pod prysznic, szamponach, kremach, mydłach czy balsamach. Ze względu na działanie ujędrniające często znajduje się w składzie kosmetyków antycellulitowych. Kremy zawierające ten składnik to zwykle kremy przeciwtrądzikowe – olejek z pomarańczy działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Świeży zapach sprawia, że olejek ten jest popularny jako składnik odświeżaczy powietrza.

Należy pamiętać, że olejek z pomarańczy może uczulać, dlatego nie stosujemy go bezpośrednio na skórę. Przed użyciem kosmetyku z olejkiem na twarz lub całe ciało, wypróbujmy go najpierw na niewielkiej powierzchni. Jeśli planujemy jego używanie latem pamiętajmy, że skóra po użyciu olejku nie powinna być wystawiana na słońce. Olejku nie zaleca się nie tylko alergikom, ale również małym dzieciom, kobietom w ciąży i kobietom karmiącym.  

Chociaż zapach olejku pomarańczowego każda z nas zna, to nie jest to najpopularniejszy olejek używany w produkcji kosmetyków. Znacznie bardziej ceniony jest w aromaterapii, bo już kilka kropel wystarczy, żeby zapach, który ma tak wiele różnych zalet, wypełnił całe pomieszczenie.

POLECANE PRODUKTY:
Mydło Achillea marki Alona Shechter - sprawdź TUTAJ
Krem pod oczy marki Mirrini - sprawdź TUTAJ