Naturalne olejki chroniące przeciw promieniom UV


Naturalne olejki chroniące przeciw promieniom UV

Niezależenie od tego czy kochamy się opalać, czy wystawiamy naszą skórę na słońce tylko wtedy, gdy to konieczne, ochrona przed promieniowaniem UV powinna być dla nas równie ważna. Jest to szczególnie istotne latem, gdy nie możemy uniknąć ekspozycji na słońce. Jakie są sposoby ochrony przed UV? Które najlepiej stosować? Dowiecie się wszystkiego w dalszej części artykułu, zapraszamy do lektury!

Ochrona przed promieniowaniem UV – co jest skuteczne?

Najbardziej znanym sposobem ochrony przed promieniowaniem UV jest stosowanie kremów lub balsamów z filtrem. Produkty te różnią się od siebie mocą i czasem działania. Chronią zarówno przed promieniowaniem UVB – o czym wskazuje SPF o różnej mocy, a także UVA – pokazuje go wskaźnik PA. Oczywiście jeśli zależy nam na długiej kompleksowej ochronie warto stosować kremy SPF50 PA+++, takie jak krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym od Deoproce. Oprócz ochrony zapewnia on nawilżenie skóry i niweluje przedwcześnie pokazujące się zmarszczki. Do tego łatwo się wchłania!
Kremy są skuteczne dzięki filtrom, niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że wiele olejków również posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne. Dlatego też mogą być one stosowane jako forma ochrony przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Jakie konkretne olejki możemy stosować zamiennie do kremów i w jaki sposób je aplikować? Odpowiemy na te pytania w dalszej części artykułu.
Ważne jest, aby pamiętać, że niezależnie od typu ochrony jaki wybierzemy, zarówno olejek jak i krem powinniśmy reaplikować kilka razy w ciągu dnia. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie skuteczną ochronę.

Jakie naturalne olejki chronią przed promieniowaniem UV?

Grupa naturalnych olejków, które posiadają filtry chroniące przed promieniowaniem UV jest zaskakująco duża. Różnią się one jednak mocą i mimo, że niektóre możemy zaliczyć do poziomu ochrony SPF50, większość nie działa aż tak skutecznie.
Jeśli chodzi o olejki chroniące, ale posiadające znikomą wartość SPF (około 4-8) z pewnością możemy zaliczyć tu olej kokosowy. Posiada on istotne zalety – przede wszystkim łatwo się wchłania i łagodzi podrażnienia. Skutecznie również nawilża skórę pozostawiając ją miękką i gładką. Mimo, że sam w sobie nie stanowi idealnej ochrony, świetnie sprawdzi się po opalaniu! Ukoi i nawilży podrażnioną skórę. Pośród tych olejków o średniej mocy znajdziemy również masło shea, które jest składnikiem wielu produktów pielęgnacyjnych. Nie tylko posiada ono SPF, ale również chroni przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiega utracie wody przez skórę. Posiada działanie kojące i przeciwstarzeniowe.

Ze względu na te właściwości warto stosować regularnie kosmetyki pielęgnacyjne takie jak balsam do ciała z oślim mlekiem od Galeo, gdzie masło shea jest jednym z głównych składników.

Wśród naturalnych olejków znajdziemy również takie posiadające Filtr SPF bliski 50. Zaliczamy do nich m.in. olej z pestek malin. Posiada on działanie chroniące zarówno przed UVB jak i UVA co jest rzadkie w przypadku naturalnych olejków. Wygładza on skórę, nadając jej miękkości. Jest również silnym antyoksydantem i zapobiega powstawaniu przebarwień. Posiada lekką konsystencję i łatwo się wchłania, dzięki czemu jest idealny do codziennej pielęgnacji.

Jak stosować olejki naturalne jako ochronę przed słońcem?

Jak już wspomniałyśmy wcześniej mimo, że olejki posiadają naturalne filtry chroniące przed słońcem, zazwyczaj nie jest to wystarczające, aby w pełni chronić nas przed negatywnym, działaniem promieniowania słonecznego. Zwłaszcza, że zazwyczaj pochłaniają one jedynie UVB.
Nie znaczy to jednak, że są one bezużyteczne, idealnie sprawdzają się w towarzystwie kosmetyków z filtrem – kremów lub balsamów. Dopełniają ich działanie zarówno pielęgnacyjne jak i ochronne!

Olejki stosujemy nakładając je na kosmetyk nawilżający – w ten sposób zapobiegamy utracie wilgotności przez skórę. Na to nakładamy krem z filtrem.

A wy co myślicie o działaniu olejków naturalnych? Czy zawitają one w waszej wakacyjnej kosmetyczce?

POLECANE PRODUKTY:

Krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym SPF50 Deoproce 50g

Balsam do ciała BIO z oślim mlekiem Galeo 250 ml


Może Cię też zainteresować:

Naturalne filtry przeciw promieniom słonecznym

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.