Nie bądź jak panda! Najlepsze sposoby na cienie pod oczami


Nie bądź jak panda! Najlepsze sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami nadają naszej twarzy zmęczony, często zrezygnowany, a nawet zaniedbany wygląd. Przyczyn ich pojawienia się jest wiele. Może to być zmęczenie, czy przepracowanie, zdarza się również, że jest to po prostu kwestia urody. Jak pozbyć się cieni pod oczami? Czy istnieją na nie skuteczne sposoby? Na wszystkie te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu! Zapraszamy do lektury!

W walce z cieniami pod oczami – odpowiednia pielęgnacja

Jak w przypadku większości problemów skórnych, kluczem do poradzenia sobie z opuchlizną i ciemnymi kręgami pod oczami to odpowiednia pielęgnacja. Jeśli marzą nam się szybkie i widoczne efekty nie możemy pomijać regularnych masaży twarzy. Mogą być one wykonywane rollerem, kamieniem Gua Sha, czy kostkami lodu. Omówimy te sposoby bliżej w dalszej części artykułu.

Istotne jest również stosowanie odpowiednich kremów, przeznaczonych specjalnie do delikatnej skóry w tych okolicach. Mogą zapobiec one powstawaniu obrzęków, a odpowiednio nawilżona cera będzie wyglądać promieniście. My polecamy krem pod oczy z zieloną herbatą od Deoproce. Produkt ten jest wyjątkowy ponieważ zawiera naturalne składniki nawilżające skórę na kilku poziomach – dzięki czemu koi, regeneruje i redukuje zmarszczki. Regularne korzystanie z tego kremu pozwala pozbyć się obrzęków i widocznych cieni pod oczami.

Masaż kostkami lodu, a cienie pod oczami

Tak jak wspomniałyśmy wyżej najbardziej efektywnym sposobem na szybkie pozbycie się cieni pod oczami są regularne masaże. Jak wykonywać masaż lodem i skąd pochodzą jego pozytywne efekty?

Masaż kostkami lodu wykonywany rano pomoże zmniejszyć obrzęk i poprawić krążenie krwi i limfy. Należy wykonywać go pewnymi ruchami, tak aby nie podrażnić skóry. Twarz masujemy od wewnątrz ku zewnętrznym krawędziom. Osoby, które uskarżają się na cienie pod oczyma często posiadają cerę naczynkową. Jest ona bardzo wrażliwa, dlatego, aby masaż przyniósł wyłącznie pozytywne efekty, należy wykonywać go delikatnie. Osiągnięcie tego może nie być łatwe ze względu na to, że kostki lodu ciężko utrzymać w stabilnej pozycji. Dlatego my polecamy korzystanie z silikonowego masażera od Yeye. Dzięki niemu cała procedura przebiegnie szybciej i sprawniej. Dodatkowo jeśli obawiamy się wpływu tak niskiej temperatury na naszą cerę, masaż warto wykonywać przez cienką chusteczkę.

Jest to skuteczna metoda m.in. dlatego, że niska temperatura wpływa na zwężenie naczyń krwionośnych. Pamiętajcie jednak, aby w czasie masażu lodem ostrożnie obchodzić się z delikatną skórą wokół oczu!

Gua Sha, a cienie pod oczami – czy jest skuteczne?

Inną metodą masażu pomagającą w redukcji cieni pod oczami jest masaż płytką gua sha. Jest to bardzo wszechstronna procedura, pomagająca również w osiągnięciu idealnego owalu twarzy oraz zmniejszeniu obrzęków. Jego skuteczność opiera się na podobnej zasadzie jak masaż kostkami lodu, a reguły jego wykonywania również są bardzo podobne.

Twarz także należy masować od wewnątrz do zewnątrz, wywierając niewielki nacisk na skórę. Lepiej ukrwiona, i ujędrniona będzie mniej podatna na powstawanie zmarszczek oraz cieni pod oczami. Do masażu warto użyć sprawdzonego, najwyższej jakości produktu, takiego jak Gua Sha od Yeye wykonanego z różowego kwarcu.

A wy ? Macie swoje sposoby na walkę z cieniami pod oczami? Mamy nadzieję, że nasze rady okazały się przydatne!

POLECANE PRODUKTY:

Pielęgnacyjny krem pod oczy z zieloną herbatą Deoproce 30 ml

Silikonowy lodowy masażer do twarzy i ciała Yeye

Kamień Gua Sha do masażu i relaksu – różowy kwarc


Może Cię też zainteresować:

Worki pod oczami – jak sobie z nimi radzić

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.