Zasady kulturalnego i bezpiecznego saunowania


Zasady kulturalnego i bezpiecznego saunowania

Regularne saunowanie wzmacnia Twój układ odpornościowy, pozytywnie wpływa na wydolność oddechową, pomaga zrelaksować umysł i mięśnie… Sauna to samo zdrowie! O ile oczywiście wiesz jak poprawnie z niej korzystać! Sesja w saunie rządzi się swoimi prawami. I dlatego właśnie w dzisiejszym artykule podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami dotyczącymi korzystania z sauny. Są one idealne dla początkujących jak również dla osób regularnie chodzących na seanse, które mogą odświeżyć nieco swoją wiedzę! Zasady dotyczące samej sesji jak i trochę wiadomości na temat savoir vivru w saunie – to wszystko i wiele więcej znajdziesz w dzisiejszym artykule!

Przed sesją w saunie – jak się przygotować?

Aby wizyta w saunie była udana musisz pamiętać o zapakowaniu kilku niezbędnych akcesoriów. Przede wszystkim nie zapomnij o bawełnianych ręcznikach! Podczas sesji saunowej, żadna z części Twojego ciała nie powinna dotykać drewna – ani ławy, ani oparcia! To samo tyczy się również stóp. Dlatego powinieneś wziąć ze sobą co najmniej dwa duże ręczniki lub trzy w tym jeden może być mniejszy – właśnie pod wspomniane przed chwilą stopy. Zwróć uwagę na to, aby ręczniki były wykonane ze 100% bawełny tak jak te od Yeye – są one bardzo chłonne i nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem wyższej temperatury. O tym jak powinien wyglądać Twój strój na saunę znajdziesz informację w dalszej części artykułu!

Bardzo istotne jest, abyś przed wizytą w saunie, zrezygnował z cięższych posiłków. Pamiętaj, że pobyt w wysokiej temperaturze i wilgotności jest dla organizmu wysiłkiem i wyzwaniem, nie powinieneś go więc dodatkowo przeciążać, co może się stać, jeśli zmusisz go równocześnie do intensywnego trawienia. Niezbyt dobrym pomysłem jest również picie alkoholu przed wizytą w saunie, gdyż osłabia on Twoje ciało i może prowadzić nawet do osłabnięć, czy też omdleń!

Zanim wejdziesz na sesję saunową, pamiętaj aby wziąć prysznic i wykonać dokładny demakijaż! Twoja skóra powinna oddychać, aby w pełni skorzystać z opcji jakie daje jej sauna. Istotne jest również pozbycie się wszelkiego rodzaju piercingu i biżuterii. Nagrzany metal nie tylko może ulec uszkodzeniu ale również poparzyć Twoją skórę!

Pamiętaj o nawodnieniu przed i po wizycie w saunie, gdyż podczas seansu wraz z potem tracisz dużo wody!

Mówimy nie strojom kąpielowym w saunie!

Nie wszystkie sauny posiadają zakaz wchodzenia na sesję w stroju kąpielowym, co nie znaczy, że powinieneś to robić ! Stroje tego typu wykonane są z materiału, który pod wpływem wysokiej temperatury może się zacząć topić! Oznacza to nie tylko zniszczenie tzw. kąpielówek ale również niebezpieczeństwo dla Twojego zdrowia. Materiał może Cię oparzyć, a przy okazji wydziela szkodliwe substancje, których nie powinieneś wdychać.

Rozwiązaniem jest oczywiście saunowanie nago jednak dla wielu osób ta opcja ze względu na wstyd, czy kompleksy nie jest zbyt atrakcyjna. Na szczęście przychodzę do Ciebie z alternatywnym rozwiązaniem! Bawełnianie stroje na saunę od Yeye zostały stworzone właśnie z myślą o Tobie! 100% bawełna pozwala skórze oddychać, wszystkie strategiczne miejsca są zakryte, a TY możesz w komforcie cieszyć się seansem!

Savoir vivre w saunie – kulturalne zachowanie podczas seansu.

Mówiąc o poprawnym, czy bezpiecznym saunowaniu nie możesz oczywiście zapomnieć o zasadach dotyczących kultury, czy uprzejmości, które obowiązują Cię w trakcie pobytu w saunarium.

Przede wszystkim pamiętaj, że w czasie seansu obowiązuje cisza! Wszyscy chcą zrelaksować się w tej publicznej przestrzeni, a rozmowy mogą w tym zwyczajnie przeszkadzać. Dlatego nawet wymiana zdań szeptem powinna zachodzić poza sesją saunową!

Uszanowanie innych gości sauny oznacza też, że przed polaniem wodą kamieni, czy przed dodaniem olejków eterycznych powinieneś upewnić się, że nikt nie ma nic przeciwko temu! Pamiętaj, że jest to również kwestia bezpieczeństwa, ponieważ może zdarzyć się, że dana osoba jest uczulona na aromat olejku eterycznego, czy też jej organizm źle zareaguje po dodatkowym podniesieniu się wilgotności i temperatury.

Nie zapominaj, że w saunie nie jesteś sam i szanuj innych gości, którzy wraz z Tobą uczestniczą w seansie!

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki i rady okażą się pomocne! Jeśli jeszcze nie uczęszczasz na seanse saunowe koniecznie musisz spróbować. To wyjątkowe miejsce, które pozwala Ci na relaks i odprężenie!

POLECANE PRODUKTY DO SAUNY ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Szkodliwe działanie stroju kąpielowego w saunie

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.