Krem do twarzy – jak dobrać go do wieku?

Krem do twarzy – jak dobrać go do wieku?

16.01.2019 1598

Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji skóry każdej kobiety. Nakładamy go codziennie, na dzień i na noc. Powinien on być dobrany przede wszystkim do kondycji i potrzeb skóry, pory roku, naszego trybu życia, rodzaju noszonego makijażu, ale także do wieku. Nie można generalizować, ale w końcu skóra na każdym etapie życia potrzebuje innych składników. Czym różnią się kremy dla kobiet w wieku 20, 30, 40, 50 i 60 lat? Jakie mają właściwości?


20+

Po dwudziestym roku życia spada produkcja kolagenu i zwalniają procesy odnowy skóry. Już po kilku latach spada jej jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia. Warto temu zapobiegać i sięgać po kremy z oznaczeniem 20+. Zawierają one witaminę C i E, czyli substancje zwalczające wolne rodniki. Znajdują się w nich również składniki nawilżające i filtry przeciwsłoneczne, które zapobiegają pojawianiu się zmarszczek. 


30+

Skóra po trzydziestym roku życia jest już nieco mniej elastyczna, częściej też pojawia się przesuszenie. Kremy przeznaczone dla kobiet w tym wieku nie tylko spowalniają procesy powstawania zmarszczek, ale także walczą z tymi, które już się pojawiły. Często znajdziemy w nich koenzym Q10, witaminy C i E, a także retinoidy, które skutecznie wspomagają odnowę naskórka. 


40+

Jędrność i elastyczność skóry po czterdziestce jest wyraźnie mniejsza. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, zmienia się nieco kształt twarzy. Jest to spowodowane utratą objętości mięśni i osłabieniem włókien kolagenowych. Kremy dla pań po czterdziestym roku życia zawierają witaminę A, czyli retinol, która pomaga odbudowywać włókna. Kosmetyki te powinny także posiadać wyższe filtry przeciwsłoneczne.


50+

Skóra po pięćdziesiątym roku życia staje się cienka, sucha i szorstka. Zmarszczki są już wyraźnie widoczne. Krem odpowiedni dla tego wieku powinien mieć w składzie dużą ilość kolagenu oraz olejki. Warto zwrócić również uwagę na obecność retinolu, koenzymu Q10, kofeiny i kwasu hialuronowego.


60+

Na tym etapie skóra starzeje się dużo szybciej niż wcześniej. Zmarszczki są już głębokie, a skóra wiotka. Często występują przebarwienia i podrażnienia. Kobiety po sześćdziesiątce powinny szukać kremów zawierających retinol, koenzym Q10, kolagen i witaminy w bardzo skoncentrowanych ilościach. Kremy dla nich przeznaczone mają zwykle właściwości liftingujące.


Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji tak szybko jak to możliwe. Odwrócenie zmian skórnych często jest niemożliwe, a zapobieganie im nie jest takie trudne, jeśli zwracamy uwagę na odpowiedni dobór kremu.


Polecane produkty:

+ 20 :

1. Krem na noc do cery wrażlowej Living Nature

2.  Krem na dzień z zieloną herbatą Mirrini


+30:

1. Krem na dzień z owocem granatu Mirrini

2. Krem na noc z komórkami macierzystymi z jabłoni, kwasem hialuronowym, olejem arganowym i Vit E Mirrini


+40:

1. Krem na dzień Alona Shechter

2. Serum Alona Shechter


+50 oraz +60

1. Krem na dzień Alona Shechter+ Serum Alona Shechter

2. Olej witaminowy Alona Shechter