Jak dbać o ciążowy brzuszek


Ciąża to wyjątkowy dla kobiety stan.

Przyszłe mamy przygotowują się na narodziny potomka, kupują wyprawkę i skupiają się w tym czasie na rosnącym w brzuchu dziecku. Warto pomyśleć w tym okresie również o własnym wyglądzie i zadbać szczególnie o ciążowy brzuszek.

Miesiące poprzedzające poród są wymagające dla ciała kobiety.

Organizm skupia się na tworzeniu nowego człowieka i zmienia się praktycznie każdego dnia. Duże wyzwanie stoi również przed skórą, która musi rozciągnąć się do sporych rozmiarów. Często śledzimy każdy dodatkowy kilogram i boimy się rozstępów. Tymczasem właściwa pielęgnacja może pomóc nam w ich uniknięciu.

Najważniejsze, aby nie czekać na ostatni trymestr, ale dbać o brzuch już od początku ciąży.

W dbaniu o skórę na brzuchu pomogą przyszłej mamie balsamy i mleczka do smarowania. Ważne jest, aby wybierać te przeznaczone dla kobiet w ciąży lub dokładnie sprawdzić przed użyciem skład danego kosmetyku. Jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, balsam nawilżający można połączyć z masażem. Skórę na brzuchu można również regularnie peelingować, co pomoże złuszczyć martwy naskórek, przygotuje ją na działanie kosmetyku nawilżającego i zadziała ujędrniająco.

Nie mniej ważne od dbania o ciążowy brzuszek od zewnątrz jest pamiętanie o dobrej diecie.

Większość mam dba o zdrowe odżywianie z uwagi na dziecko, ale jest to też bardzo ważne dla nich samych. Zbilansowana dieta i picie dużych ilości wody widocznie poprawiają kondycję skóry.

Odpowiednia pielęgnacja skóry brzucha w ciąży sprawi, że lepiej poradzi sobie ona ze zmianami i szybciej wróci do formy po porodzie.

A na tym nam na pewno zależy. W końcu po porodzie chcemy czuć się ze sobą dobrze, a czas który mamy wolimy przeznaczyć dla maluszka czy na odpoczynek, a nie na naprawianie błędów pielęgnacyjnych z poprzednich miesięcy.

POLECANE PRODUKTY:

Masło do ciała mocno kakaowe, bacuri, gęste i jedwabiste HelloEco 120 ml

Szczotka drewniana z naturalnym włosiem do mycia i masażu ciała Yeye

Zestaw kosmetyków z bio oślim mlekiem RYTUAŁ Galeo


Może Cię też zainteresować:

Jak zlikwidować rozstępy – kosmetyki i domowa pielęgnacja, które zdziałają cuda

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.